
Дослідники американського Національного центру розвитку трансляційних наук (NCATS) візуалізували процес проникнення коронавірусу SARS-CoV-2 в людську клітину.
Читайте такожСтало відомо, наскільки заповнені лижка для хворих на COVID-19 в Києві
Як повідомляє Naked Science, стаття з описом процесу візуалізації опублікована у виданні ACS Nano. Вчені в режимі реального часу показали, як шипиковий S-білок вірусу зв'язується з молекулою ACE2 на мембрані клітини людини.
Фахівці поставили перед собою завдання досліджувати процес взаємодії вірусних і клітинних рецепторів безпосередньо. Раніше подібну інформацію збирали побічно, за результатами позаклітинних аналізів і тестів з окремими вірусними білками.
Для свого дослідження вчені сконструювали штучну вірусну частинку SARS-CoV-2 - псевдовіріон. До нього прикріпили квантову точку - частинку матеріалу розміром кілька нанометрів, близьку за довжиною хвилі електрона в цьому матеріалі.
Ця конструкція взаємодіяла з людською клітиною, ACE2-рецептори якої були мічені зеленим флуоресцентним білком. Коли шипиковий білок зв'язувався з клітинним рецептором, квантова точка контактувала з флуоресцентним білком. Це, своєю чергою, викликало гасіння флуоресценції, яке можна було спостерігати.
За допомогою цієї методики біологи відстежили зв'язування псевдовіріона з рецептором і подальший ендоцит. Вони також побачили, що зв'язування та ендоцитоз зривались в присутності спеціальних антитіл.
"Дійсно можна побачити, як це відбувається в реальному часі... в цьому вся принадність такого аналізу, тому ми впевнені, що він буде важливий для скринінгу [потенційних] ліків [проти Covid-19]», – зазначив один з авторів роботи Кирило Горшков.
Дослідження коронавірусу
- Декан Медичної школи Гонконгу Габріель Ленг повідомив, що коронавірус став заразніший, а кожен інфікований може заразити ще чотирьох осіб.
- Вчені з Кембриджського університету виявили в коронавірусі вставку, яка ідентична частині людського білка.
- Вчені з'ясували, що імунна система деяких людей, які ніколи не хворіли COVID-19, має допоміжні Т-клітини, здатні розпізнавати і реагувати на небезпечний вірус.
- Вчені аналітичної групи SURGE опублікували масштабний огляд, в якому зібрані дані 172 досліджень щодо поширення коронавірусної інфекції.