Проблема полягає у відмові від оплати буферного газу та в необхідності для російського монополіста оплачувати його зберігання в українських газосховищах.

Про це в коментарі УНІАН заявив експерт з енергетичних питань Валентин Землянський.

«Надання авансу з боку «Газпрому» не є вирішенням питання із закачування буферного газу», - зазначив він.

Відео дня

В.Землянський наголосив, що «Газпром» для вирішення спору пропонує Україні гроші, які він і так повинен виплачувати за транзит газу. Але тільки авансом, намагаючись, таким чином уникнути витрат на зберігання газу в ПСГ.

Погодившись на таку пропозицію, зазначив експерт, НАК «Нафтогаз України» фактично надаватиме фінансову допомогу російському партнерові.

«Нам пропонують за ті гроші, яка Україна все одно одержить, так чи інакше, зараз розв'язати фінансові проблеми «Газпрому». Я думаю, що «Нафтогаз» перебуває не в тій фінансовій ситуації, щоб надавати допомоги російському монополісту у розмірі від 2,5 до 5 млрд доларів (сума за оплату 5-10 млрд куб. м буферного газу на рік, з урахуванням пікових навантажень). А якщо «Газпром» хоче авансувати нас, щоб, скажімо, не зривалися розрахунки і «Нафтогаз» міг платити за газ, який закуповує, за тією ціною, яка передбачена контрактом, то це можна розглянути, як жест доброї волі з боку «Газпрому» і запрошення до продовження переговорів щодо ціни на газ», - заявив В.Землянський.

Він уточнив, що «Нафтогаз», відмовляючись купувати буферний газ у «Газпрому», аж ніяк не порушує умов газових контрактів 2009 року.

***

Як повідомляв УНІАН, 4 червня голова «Газпрому» Олексій Міллер заявив, що компанія «Газпром» найближчими днями може оформити аванс за транзит газу через Україну в сумі 2 млрд дол., щоб на ці гроші НАК «Нафтогаз України» закачав у свої підземні сховища газ і зміг забезпечити його безперебійну поставку до Європи.

Наприкінці травня НАК «Нафтогаз України» запропонував «Газпрому» укласти додаткову угоду про використання українських ПСГ для забезпечення поставок російського газу до Європи. Також він повідомив, що у 2012 році закачування газу у ПСГ відбуватиметься виключно в обсягах, необхідних для забезпечення власних потреб України, про що «Газпром» було повідомлено офіційним листом від 18 травня 2012 року.