Лише 5,2% респондентів вважають, що голова їхньої громади повинен повністю підтримувати курс центральної влади / фото УНІАН, Микола Тис

Більшість опитаних жителів України - 67,7%, нічого не чули про законодавчу ініціативу щодо обмеження кількості термінів перебування на посаді міських голів. Про це свідчать дані соціологічного дослідження, проведеного компанією "Соціополіс".

Ініціатива полягає в тому, що якщо особа уже обіймала посаду міського голови два повні строки, то така вона більше не матиме права балотуватися на цю посаду.

Згідно з опитуванням, переважна більшість опитаних жителів України - 67,2%, погоджуються з твердженням, що якщо міський голова ефективно працює, він повинен мати право балотуватись стільки разів, скільки захоче, а обирати чи не обирати його знову - мають вирішувати тільки жителі громади. Цікаво, що відносно більше погоджуються із вказаним твердженням жителі селищ і сіл та жінки, а відносно менше - жителі обласних центрів та чоловіки.

Відео дня
Понад дві третини українців виступають проти обмеження термінів перебування на посаді мерів, - опитування

При цьому, та сама категорія, яка висловлюється на підтримку мерів, схвально оцінює діяльність президента України Володимира Зеленського. Понад дві третини опитаних (67,8%) відповіли, що оцінюють його роботу на посаді президента повністю позитивно або скоріше позитивно - таку позицію висловили жителі сіл і селищ та міст, які не є обласними центрами, жінки та респонденти молодшого віку. Відносно гірше діяльність президента оцінили жителі обласних центрів; чоловіки та респонденти середнього віку.

Важливо, що більшість опитаних жителів України (54,6%) негативно поставилися б до ситуації, якби в їхній громаді замість обраного голови громади центральною владою був би призначений голова військової адміністрації. Скоріше або повністю позитивно поставилися б до такої ситуації приблизно вдвічі менше опитаних (29,7%).

Однак лише 5,2% респондентів вважають, що голова їхньої громади повинен повністю підтримувати курс центральної влади, навіть якщо це суперечить інтересам громади. Переважна більшість (51,4%), виступають за те, що голова їхньої громади повинен мати власну позицію та ініціативи, навіть якщо вони суперечать курсу центральної влади, але якщо це відповідає інтересам їхньої громади.

Понад дві третини українців виступають проти обмеження термінів перебування на посаді мерів, - опитування

Що відомо про законопроєкт щодо мерів

Варто зазначити, що у квітні колишній нардеп Олександр Черненко поширив текст проєкту закону, що обмежує кількість термінів перебування на посаді міського голови.

"Обмежити каденції - максимум дві за все життя. Не поспіль. А взагалі… Ініціатива виглядає як універсальна, але в першу чергу б’є по тих, хто вже давно при владі на місцях. Якщо під цю ініціативу знайдуть голоси, то на наступних місцевих виборах можемо отримати повний перезапуск влади на місцях", - писав він.

Цікаво, що у проєкті прописана норма про те, що коли особа до набрання чинності цим законом уже обіймала посаду міського голови два повні строки, то така особа не має права балотуватися на відповідну посаду після набрання чинності цим законом".

При цьому, на порталі Верховної Ради законопроєкт, згаданий колишнім нардепом, поки не зареєстрований, хоча він оприлюднив його чернетку під назвою проєкту "Закон України про внесення змін до "Виборчого кодексу України" щодо обмеження кількості термінів перебування на посаді міського голови".

Опитування українців

Абсолютна більшість українців - майже 78% - проти відведення Збройних сил України з чотирьох областей, як цього вимагає кремлівський правитель Путін.

Про це свідчать результати опитування соціологічної служби Центру Разумкова, проведеного з 28 лютого по 6 березня 2025 року. В українців запитали, чи варто Україні заради припинення війни погоджуватися на виконання цих умов.

Вас також можуть зацікавити новини: