За його словами, держава має створювати такі умови, щоб люди хотіли повертатись / фото ua.depositphotos.com

Одним із найбільших викликів, що стоять перед Україною, є питання повернення громадян з-за кордону. Як передає кореспондент УНІАН, про це сказав народний депутат України, співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща Артем Ковальов на Міжнародному Форумі Центральної та Східної Європи VIA CARPATIA 2024.

"Повернення українців - це, на жаль, друге найскладніше питання після відбудови і відновлення, і тут треба діяти різними механізмами. Потрібно співпрацювати з нашими європейськими і міжнародними партнерами для того, щоб вони допомагали нам повертати наших громадян", - сказав Ковальов. 

За його словами, держава має створювати такі умови, щоб люди хотіли повертатись, і в українців було куди повернутись. 

Відео дня

"Тому якраз процес відновлення і відбудови може стати тим механізмом, який запустить економіку після війни, з однієї сторони. А з іншої - дозволить нашим громадянам повертатись. Ми розуміємо, що людський капітал – це найважливіше, що є в Україні. Ми за це і боремось", - зазначив народний депутат.

У післявоєнній відбудові України, за словами Ковальова, ключову роль гратимуть наші стратегічні партнери, серед яких - Польща. Нардеп додав, що польське агентство інвестицій вже зареєструвало більше двох тисяч польських компаній, які готові брати участь у відновленні України. 

Демографічна криза України: останні новини

За прогнозом Інституту демографії та проблем якості життя НАН України, кількість населення в країні за наступні 25 років скоротиться на 10 млн осіб. Зокрема, за оцінкою Інституту, до 2041 року населення може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року - до 25,2 млн.

За даними Київського міжнародного інституту соціології, попри те, що в Україні триває війна, 79% українців заявили, що навіть у разі отримання громадянства США чи країни ЄС все одно залишилися б в Україні

Вас також можуть зацікавити новини: