Не поспішайте міняти смартфон: 5 способів "оживити" повільний гаджет, що зависає / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

Існує безліч причин, через які смартфон може почати працювати повільніше, і не всі з них можна усунути самостійно. Але все-таки дещо можна зробити, щоб зробити використання пристрою хоча б трохи менш дратівливим.

УНІАН зібрав п'ять способів "оживити" навіть найнесучаснішу модель. Підходять вони як для Android-смартфонів, так і айфонів.

Оновлення операційної системи та додатків

Насамперед потрібно перевірити актуальні оновлення для операційної системи смартфона. Якщо вони є, то їх потрібно встановити. Оновлення ПЗ – важливий процес, який дає змогу виправити різні помилки, що виникли в попередніх версіях операційної системи.

Відео дня

Те ж саме стосується додатків, оскільки оновлення ОС змушують розробників випускати нові версії своїх програм. Природно, що оптимізовані вони під нову операційну систему і більш сучасні пристрої, тому на застарілому девайсі їхня робота може бути помітно повільнішою, що часто призводить до загального зниження продуктивності смартфона.

Брак пам'яті

Однією з найпоширеніших причин уповільнення роботи смартфона є нестача пам'яті. Занадто багато встановлених програм не тільки займають місце у вбудованій пам'яті, а й активно використовують оперативну. Причому необов'язково видаляти все, щоб смартфон став швидшим: достатньо звільнити 10 відсотків від загальної пам'яті.

У сучасних месенджерів, зокрема Telegram, є дивовижний талант засмічувати простір

Якщо видаляти нічого, а пам'яті все одно мало – візьміться за очищення кешу. Якщо ви активно сидите в Telegram або YouTube, у вас напевно накопичилися гігабайти "сміття". Про те, як вивільнити додаткову пам'ять у вашому смартфоні, ми вже розповідали окремо.

Віруси на телефоні

Не можна виключати й такого варіанту, коли ваш смартфон почав повільно працювати. Перевірте пристрій за допомогою антивірусного ПЗ. Адже часто шкідливі програми не тільки загрожують безпеці даних, а й витрачають ресурси пристрою у своїх цілях, сповільнюючи роботу того софту, який потрібен користувачеві.

Заміна акумулятора

Старий акумулятор може суттєво впливати на продуктивність смартфона. З часом батарея деградує, її ємність зменшується, і пристрій починає знижувати потужність процесора, щоб компенсувати нестабільне енергопостачання. Усе це може призвести до "гальм" і всього смартфона.

Особливо це актуально для пристроїв із незнімними акумуляторами, де користувачі не завжди помічають погіршення стану батареї. Утім, самостійно це робити не варто: краще звернутися до сервісного центру, де цим займуться професіонали.

Скидання до заводських налаштувань

Якщо всі попередні методи не дали відчутного результату, залишиться крайній метод – скидання до заводських налаштувань. Перед цим не забудьте зробити резервну копію своїх даних, щоб не загубити все важливе для вас, а потім через налаштування телефону поверніть його в стан "з коробки".

Таке скидання, особливо в поєднанні з іншими рекомендаціями, може тимчасово відновити швидкодію пристрою. Однак пам'ятайте, що цей метод усуває тільки програмні проблеми, а не технічне або моральне старіння гаджета.

Скидання до заводських налаштувань поверне смартфон до його первісного стану, в якому він перебував під час купівлі.

А якщо ви в пошуках нового смартфона, але не стежите активно за ринком, фахівці називали найкращі моделі у 2024 році за співвідношенням "ціна-якість". У бюджетній категорії перше місце посів Redmi Turbo 3, а в найдорожчій - OnePlus 13.

Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як за 2 хвилини очистити динамік телефона. Якщо виконувати таке чищення хоча б раз на місяць, візит до сервісного центру вам не загрожує. Також ділилися налаштуванням, яке збільшить швидкість домашнього Wi-Fi.

Вас також можуть зацікавити новини: