
Іноді навіть із найдорожчим тарифом і правильно розташованим роутером швидкість інтернету залишає бажати кращого. Виявляється, проблема може полягати в банальній завантаженості каналу зв'язку, що створюють сусідські роутери.
Така проблема зазвичай спостерігається в багатоквартирних будинках, де роутери стоять мало не в кожній квартирі. І тут існує секретне налаштування, яке може допомогти в прискоренні підключення по Wi-Fi.
Як прискорити домашній Wi-Fi до максимуму
Усе, що потрібно від користувача, – знайти найменш завантажені канали та перевести свій роутер туди. Для цього виконайте такі кроки:
- Перейдіть у панель адміністратора домашнього роутера, ввівши в адресний рядок браузера необхідну IP-адресу (192.168.0.1 або 192.168.1.1).
- Перейдіть у вкладку "Мережа" або "Wi-Fi" і вручну встановіть номер каналу – 10, 11 або 12.
- Збережіть зміни і перезавантажте роутер.

Чому рекомендується змінити номер каналу саме на 10, 11 чи 12? Річ у тім, що більшість роутерів за замовчуванням працюють у діапазоні з 1 по 9. У результаті сигнали від сусідніх мереж часто накладаються один на одного, створюючи перешкоди. Ваше завдання – уникнути таких перетинів або принаймні звести їх до мінімуму.
Сучасні маршрутизатори зазвичай оснащені функцією автоматичного вибору найменш завантаженого каналу. Однак у старих пристроях такої опції може не бути, і тоді налаштування потрібно виконувати вручну.
Перевірити завантаженість каналів можна, скориставшись спеціальними утилітами. Наприклад, Wi-Fi Analyzer, яка безкоштовна в магазині Windows. Після установки програми перейдіть у розділ "Аналіз", де відображаються всі під'єднані роутери поблизу та канали, які вони використовують.
Що вищий пік графіка, то потужніший сигнал роутера і стабільніше та швидше інтернет-з'єднання.

Якщо вам цікаві інші корисні лайфхаки, УНІАН розповідав, як оптимізувати Windows 11 за 5 хвилин. До закінчення підтримки Windows 10 залишилося всього кілька місяців, і нова ОС поступово стає дедалі народнішою.
Також ділилися рекомендаціями, як охолодити смартфон, що перегрівся, і не перетворити його на "цеглину". З підвищенням температури влітку зростає і ризик перегріву. Захистіть свій гаджет і продовжте термін його служби.