Шахраї часто полюють на туристів в Мережі / фото ua.depositphotos.com

Туристи – одна з головних груп ризику, на які найчастіше націлюються шахраї. Чи то підозріло вигідна пропозиція в Інтернеті під час планування відпустки, чи то втрата пильності під час відпочинку – небезпека чатує всюди.

І хоча всілякі експерти регулярно розповідають туристам, як уберегти себе від шахраїв, останні теж часу не гають, вигадуючи все нові й нові хитрощі.

Видання Travel Off Path назвало шість найпопулярніших схем, які злочинці використовуватимуть 2024 року, щоб обдурити туристів, а також дало поради, як не стати їхньою жертвою.

Відео дня

1. Тіньові сайти бронювання. Будьте дуже обережні під час бронювання подорожей онлайн. Авіаквитки та готелі найкраще купувати безпосередньо у самих компаній або через відомі платформи бронювання, наприклад, такі як Booking.com, Expedia або Hotels.com. Туристам слід остерігатися маловідомих веб-сайтів бронювання, адже багато з них існують винятково для крадіжки даних із кредитних карток. І якщо вони пропонують ціни значно нижчі за ті, які ви бачите в інших місцях, це, ймовірно, занадто добре, щоб бути правдою.

2. Знижкові путівки на відпочинок. Підроблені путівки на відпочинок зі знижкою – ще один новий вид шахрайства у сфері подорожей, який широко поширений в Інтернеті, особливо в соціальних мережах. На таких платформах, як Instagram і Facebook, можна побачити таргетовану рекламу путівок на відпочинок в екзотичні місця, наприклад, на Балі або Мальдіви, зі значною знижкою. Ще раз: якщо це здається занадто гарним, щоб бути правдою, можливо, це шахрайство – на жаль, тиждень у розкішному бунгало над водою на Мальдівах ніколи не коштуватиме лише 500 доларів.

3. Громадські зарядні порти. USB-порти для зарядки стають дедалі поширенішим явищем у таких місцях, як готелі, аеропорти та інші громадські місця. Здається зручним, правда? На жаль, вони вже стали мішенню для шахраїв, які використовують шкідливе ПЗ для доступу до вашого телефону, поки ви його заряджаєте. Уникайте громадських USB-портів для зарядки і замість цього використовуйте павербанк або заряджайте телефон через розетку.

4. Громадські мережі Wi-Fi. Ще одна річ, на яку слід звернути увагу під час подорожі – загальнодоступні мережі Wi-Fi. Як і під час використання загальнодоступних USB-портів, підключення до загальнодоступної мережі Wi-Fi під час подорожі може зробити ваш пристрій вразливим для хакерів. Краще за можливості підключатися до захищеної мережі Wi-Fi (і використовувати VPN) або користуватися мобільним інтернетом.

5. Публікації про подорожі в Інтернеті. Новий ризик, що виник в епоху соціальних мереж – це публікація інформації про свої подорожі в Інтернеті в режимі реального часу. Як би вам не хотілося поділитися своїм маршрутом подорожі з друзями та підписниками в Інтернеті, публікуючи оновлення в реальному часі одразу після заселення в готель або насолоджуючись їжею в ресторані, завжди треба пам'ятати, що за вами можуть стежити і злочинці. Краще ділитися своїми враженнями в соціальних мережах із затримкою, коли ви вже покинете локацію.

6. Банкомат, що не працює. Ще одне шахрайство, яке стає дедалі поширенішим – це схема "Банкомат не працює". Коли турист спробує скористатися банкоматом, "послужливий" місцевий житель поблизу (який може навіть видавати себе за банківського службовця) одразу скаже йому, що банкомат наразі не працює, але поблизу є ще один. У другому банкоматі, найімовірніше, буде встановлено картковий скіммер – пристрій, який вкраде номер і PIN-код вашої банківської картки. Якщо до вас підходить незнайомець і починає пропонувати непрохані "поради" під час подорожі, це завжди має бути тривожним сигналом.

Як повідомляв УНІАН, раніше експерти Quotezone проаналізували, де в Європі туристи найчастіше стають жертвами шахраїв. У топ потрапили дві головні визначні пам'ятки французької столиці Парижа – Ейфелева вежа і собор Паризької Богоматері.

Вас також можуть зацікавити новини:

Читайте свіжі новини туризму, шукайте ідеї для подорожей і дивіться мальовничі фото з усього світу на Телеграм-канал УНІАН.Туризм.