Списувати Чорноморський флот РФ зарано: у ВМС назвали головні цілі для України

Ключовою ціллю для України на території тимчасово окупованого Криму та в цілому в Чорному морі є російські носії крилатих ракет. Про це в етері телемарафону розповів речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук.

"Системи, які дозволяють використовувати кораблі для обстрілів території України, мають бути пріоритетними цілями. Решта одиниць – вони вже не стільки критичні. Звісно, не менш цікавими залишаються кораблі, які забезпечують десантні спроможності. Незважаючи на те, що їхня кількість була суттєво зменшена – 4 одиниці було знищено, багато пошкоджено. Але щоб бути впевненими, що вони не будуть мати таких можливостей, щоб усі подальші розмови про висадку десанту припинилися, подібні кораблі теж мають припинити своє існування", – сказав Плетенчук.

Він додав, що в будь-якому разі цілей для ураження на території Криму та Чорного моря для України ще вистачає. Плетенчук додав:

Відео дня

"Списувати з рахунків Чорноморський флот точно ще зарано. Але і перебільшувати його значимість не варто".

Речник ВМС розповів, для чого Росія час від часу виводить бойові кораблі у Чорне море. За його словами, це може бути повʼязано або з розосередженням, або з бойовим застосуванням.

"Якщо вони виходять у Чорне море для виконання якихось завдань з охорони пункту базування – це як правило підводний човен. Тому в Чорному морі ситуація залишається на тому ж рівні. Так, виходили вони кілька разів. Але здебільшого це були тренування з розосередження, або безпосередньо розосередження", – додав Плетенчук.

Ситуація на півдні України: важливі новини

Днями УНІАН повідомляв, що на Кінбурнській косі, яка з 2022 року частково перебуває під окупацією РФ, було встановлено український прапор. За словами капітана першого рангу запасу ВМС Павла Лакійчука, Україні важливо отримати вихід до Чорного моря, тому проводяться операції, зокрема, щодо звільнення Кінбурнської коси від російських окупантів.

Він припустив, що для повного звільнення Тендрівської та Кінбурнської коси, Україні треба значно більші сили, ніж ті, які використовуються зараз. Водночас він додав, що перевагою України є те, що наші спецпризначенці знають цей "театр воєнних дій".

Вас також можуть зацікавити новини: