
Завдавати ударів по житловій забудові столиці РФ чи Санкт-Петербургу немає жодного сенсу, бо це не вплине на хід бойових дій, а населення тільки озлобиться. Про це в етері "Фабрики новин" розповів авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації Валерій Романенко, відповідаючи на питання, чи має сенс бити далекобійними ракетами, чи дронами по Москві тощо.
"Жодного впливу не мали б. Вони лише озлоблювали б населення… От, по нас б’ють - у нас, що з’явилася тенденція "здаватися"? Я не бачу таких тенденцій, серед моїх знайомих таких людей нема - вони лише озлоблюють нас. Тому сенсу бити власне по житловій Москві я не бачу. Крім того, удари по Московській області… - там найбільше потужна протиповітряна оборона на всій російській території. Там з фронту стягали "Тори" і "Панцирі" для того, щоб поставити - як Т-34 стояли на постаментах…", - сказав Романенко.
Експерт наголосив, що немає сенсу ЗСУ витрачати свої безпілотники, яких не так багато, для того, щоб пробувати побити скло у бізнес-центрі "Москва-сіті". Аналітик підкреслив, що факт того, що вдасться пошкрябати кремлівську вежу, ніяк не вплине на перебіг бойових дій. Водночас вартість безпілотника починається зі 100 000 євро, а у Сил оборони не вистачає БПЛА, щоб бити по російських підприємствах, які виготовляють військову продукцію.
"Туди треба направити зусилля, а лякати російське населення - завдання ІПСО - психологічних служб. Намацати треба больові точки… Наприклад, аеропорти - тисячами росіяни сидять в аеропортах, сплять на підлозі і думають "ну, нахре*а нам ця війна"… От, чеченці, наприклад, цінуються високо, а ви, росіяни, - копійчані - вартість вашого життя не цінує ніхто", - пояснив аналітик.
Романенко додав:
"Бити по населенню - дурна справа, наше керівництво розумніше".
Його також попросили прокоментувати, чому ЗСУ не завдають ударів по російських НПЗ. Романенко не виключає, що є певні домовленості між відповідними відомствами України та РФ.
"От, ви бачите - не б’ють по Міністерству оборони нашому, не б’ють по Міністерству оборони російському. Не б'ють по центрам управління. Тобто, якісь домовленості - щось не чіпати, вони існують. Розвідки, яка б не була війна (окрім, ракетно-ядерної), завжди мають контакти. Якісь домовленості існують та обидві сторони намагаються їх не порушувати про всяк випадок", - припустив Романенко.
Можливість ударів по Москві
Раніше у колонці для The Washington Post журналіст Девід Ігнатіус написав з посиланням на власні інформовані джерела про те, що президент США Дональд Трамп запитав українського лідера Володимира Зеленського, чому той не вдарив по Москві. Трамп нібито сказав, що Україні потрібно посилити тиск на диктатора Володимира Путіна, не лише на Москву, а й на Санкт-Петербург.