РФ почала застосовувати іранські дрони-камікадзе по Україні практично щодня / скріншот

Рекордні запуски росіянами дронів-камікадзе "Shahed-136" по Україні можуть свідчити про те, що поставки до Росії цих безпілотників виведені на потоковий рівень, замість окремих партій, як раніше.

Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. Він нагадав, що сьогодні РФ запустила 54 дрони, і за травень це вже третій рекорд із застосування цих апаратів.

"Це може говорити про те, що в Ірану з Росією довгострокове партнерство з постачання Shahed-136 і він зміг наростити виробництво дронів-камікадзе. Не виключено, що нарощування продукції, що випускається на складальних лініях було досягнуто завдяки технічному сприянню Росії", - вважає Коваленко.

Відео дня

Він також звертає увагу, що РФ почала застосовувати іранські дрони-камікадзе по території України практично щодня. "Пауза між нальотами всього раз склала 3 дні , а так - не перевищує доби", - говорить Коваленко

Крім частоти запусків експерт виділив ще нову тактику ударів "Шахедами", коли після масової атаки завжди відбувається наліт обмеженою кількістю БПЛА.

"Закономірність наступна. Перша доба масовий наліт - 1-2 доби обмеженою зграєю. Або, 2 доби поспіль масовий наліт - 1-2 доби після обмеженою зграєю. Це може бути обумовлено або логістичними процесами, або стандартною дорозвідкою після завдання ударів", - говорить Коваленко.

За його словами, здійснюючи такі атаки російські окупанти намагаються вплинути на контрнаступ українських військ.

"Командування російських окупаційних військ явно прийняло рішення регулярно, практично щоночі тероризувати тилові міста України, щоб там постійно на бойовому чергуванні знаходилося ППО, яке могли б у разі відносного спокою, частково відвести до зони бойових дій для прикриття наступу", - зазначає Коваленко.

При цьому він пояснив неспроможність такого плану росіян.

"Мабуть, для російських лампасоносців бачиться цей план як елемент ослаблення Сил оборони України і зменшення наступального потенціалу. Ось тільки їм невтямки, що в сценаріях Генштабу ЗСУ тилова зона це тилова зона, а зона бойових дій - це зона бойових дій. Відповідно і розподіл ресурсу з урахуванням потреб. Крім того, для перехоплення Shahed-136 в більшості випадків застосовуються алгоритми і технічні засоби, які в форматі наступу не є унікальним елементом, який необхідно стягувати з тилу до передової", - говорить Коваленко.

Атака дронів на Україну 28 травня - новини

Як повідомляв УНІАН, в ніч на 28 травня в Україні оголошувалася повітряна тривога через чергову масовану атаку РФ із застосуванням дронів-камікадзе.

За даними Повітряних сил ЗСУ, російські окупанти атакували Україну іранськими ударними дронами Shahed-136/131 із північного напрямку (Брянська область), і південного (Краснодарський край). Усього російськими терористами було запущено 54 безпілотника, із яких 52 знищені силами ППО.

За даними КМВА, у повітряному просторі Києва було збито близько 40 дронів-камікадзе. Це стало однією з наймасовіших атак дронами на столицю з початку повномасштабного вторгнення. В результаті падіння уламків збитих безпілотників є жертви і руйнування в різних районах столиці.

Вас також можуть зацікавити новини: