Коли варто покинути будинок / фото facebook.com/dsnsvin

Багато українців під час повітряної тривоги спускаються в підвал або ховаються в коридорах. Це досить надійний порятунок від ракет, особливо якщо дотримується правило двох стін. А для жителів оточених і тимчасово окупованих міст будинок стає постійним укриттям.

Проте є ситуації, в яких покинути будинок буде безпечніше, ніж залишатися в ньому. Про такі випадки розповість УНІАН.

Коли потрібно покинути будинок або притулок

  1. Покинути будинок або місто варто в тому випадку, якщо зробити це радить місцева влада. Слідкуйте за повідомленнями в соцмережах вашої мерії міста або облради. Якщо влада закликає громадян негайно виїхати з міста чи області - по можливості зробіть це. Такі заклики завжди мають серйозні причини. Нагадаємо, що 3 квітня Ірина Верещук закликала жителів Донецької та Луганської областей негайно евакуюватися.
  2. Якщо ви бачите озброєних людей біля укриття - негайно біжіть в інше місце. Особливо важливо йти, якщо військові можуть закріпитися у вашому будинку, адже в нього потрапить вогонь у відповідь.
  3. Виїхати з населеного пункту доведеться, якщо він знаходиться на лінії фронту. Зберіть найпотрібніші речі і їдьте разом з рідними. Не чекайте, коли бойові дії почнуться прямо у вашому місті - тоді евакуюватися може бути занадто пізно. Виїхавши з потенційно небезпечного місця ви не тільки убезпечите себе, але і полегшите відвойовування міста ЗСУ. Нагадаємо, що зараз бойові дії, швидше за все, будуть проводитися в Донецькій, Луганській і Харківській областях.
  4. Переїхати в інше житло варто в тому випадку, якщо ви живете біля аеропорту, нафтобази, військового складу або табору, телевежі та інших важливих інфраструктурних об'єктів. По таких об'єктах ворог часто б'є ракетами, а значить, що і найближчі житлові будинки теж в зоні небезпеки.

Вас також можуть зацікавити новини: