
Вторгнення українських збройних сил у Курську область стало доказом того, що українські військові все ще можуть досягати успіху в наступальних операціях, піднявши бойовий дух і солдатів, і цивільних українців після важкого року, пише Reuters.
"Це був дуже сміливий і важливий крок... для підтримки морального духу в суспільстві", - вважає мешканка Київської області Ольга Павловська.
Українська армія не досягала значних успіхів на своїй власній землі з кінця 2022 року, і ці невдачі посилювали песимізм населення щодо результату війни: згідно з опитуванням, опублікованим минулого місяця Київським міжнародним інститутом соціології, 32% українців готові піти на територіальні поступки, щоб покласти край війні, порівняно з 10% рік тому.
Однак останніми днями завдяки успіхам у Курській області настрій покращився. Українські солдати, з якими Reuters спілкувалися недалеко від російського кордону минулого тижня, були налаштовані позитивно, коли поверталися з бойової місії в Росії.
"Наступ, який домінував в українських новинних зведеннях, являє собою "перемогу, якої у нас не було вже давно. Це успіх у багатьох відношеннях - як на міжнародному рівні, так і для нас самих - те, що ми перехопили ініціативу", - сказав Роман Костенко, депутат і офіцер Служби безпеки України, який брав участь в операції.
Проте ЗСУ зустрічають опір і зазнають втрат, додав він.
"Це змінить ситуацію на нашу користь. Питання в тому, наскільки", - каже Олександр, фінансовий аналітик, брат якого служить на сході України.
Однак є й ті, хто набагато менш натхненний тим, що Україна виділяє цінні ресурси на Курську область у той час, коли її великий східний фронт перебуває під серйозним тиском російського натиску.
"Те, що вони зробили, - це шоу", - каже ветеран війни Ярослав Мандель.
Він називає вторгнення в Курськ небезпечною операцією, яка може сприяти руйнуванню оборони на сході.
"Стратегія повинна полягати в захисті нашої країни там, на Донбасі", - сказав Мандель. "Це головний пріоритет".
Курська область - новини
Як писали аналітики ISW, Росія передислокувала деякі свої підрозділи з-під Часового Яру Донецької області України в Курську область, щоб спробувати зупинити просування ЗСУ.
Як підрахував військовий експерт Сергій Згурець, угруповання військ, яке Росія наростила на курському напрямку фронту, становить близько 25 тисяч осіб особового складу.
Водночас Bild писав, що ЗСУ починають битву за важливий населений пункт у Курській області - Коренівське. Втрата цього селища для репутації Володимира Путіна буде ще гіршою за втрату Суджі.