Від війни втомилися і на фронті, і в тилу / колаж УНІАН, фото facebook.com/93OMBr

Серед українців посилюються песимістичні настрої через затягування війни та очевидну невдачу літнього контрнаступу, на який були великі сподівання. Про це пише The New York Times у репортажній статті з України.

"З огляду на те, що українська армія застрягла в окопах уздовж лінії фронту, і відчувається, що зброя від союзників надійшла надто пізно і тепер її [потік] почне скорочуватися, українці все більш песимістично дивляться на перспективи швидкої перемоги. Надію, стрижень боротьби України з набагато могутнішим ворогом, було понівечено", – йдеться у публікації.

Журналісти поспілкувалися з пересічними українцями та побачили, що українська нація готується із "тверезим усвідомленням" до життя у постійній війні, кінця якої не видно. Видання відзначає, що це не можна сприймати як розмахування білим прапором, адже переважна більшість українців і далі не готові скоритися загарбникам .

Відео дня

Численні опитування показують, що українці втрачають довіру до державних інституцій, яка була максимальною минулої зими напередодні очікуваного контрнаступу. Втому від війни журналістам переповідає Андрій Ткачик – голова села Тухля, що на заході України.

"Хлопці, які перебувають на фронті, втомлені фізично і психологічно. Дуже втомлені. Ця війна триватиме довго. Розчарування зростає. У кожному селі є могили. Ситуація погана", — сказав він, додавши, що є відчуття, ніби на фронті гинуть переважно бідні сільські хлопці, а багатші за них містяни знаходять способи уникнути призову. 

Директор Київського інституту соціології Антон Грушецький констатував, що люди стають песимістами, адже вони хочуть жити в безпеці, але не бачать обнадійливих перспектив. За його словами, відчуття незахищеності змушує українців шукати когось винного, і саме тому падає довіра до державних інституцій.

Влада втрачає довіру українців

Як писав УНІАН, нещодавнє опитування Київського міжнародного інституту соціології показало істотне падіння довіри до всіх інституцій центральної влади. Позитивний баланс довіри/недовіри зберігають тільки Збройні сили України, волонтери та президент.

Також це опитування показало, що однією з головних проблем, окрім війни, яку українці бачать в державі, є корупція. Також людей непокоять низькі зарплати та демографічні проблеми, спричинені війною.

Вас також можуть зацікавити новини: