Кваснєвський переконаний, що війна швидко не закінчиться / фото УНІАН

Російський диктатор Путін боїться поразки в Україні, проте перемогти не зуміє, тому розтягуватиме війну на довгі місяці.

Такий прогноз озвучив екс-президент Польщі Олександр Кваснєвський, пише сайт "Сьогодні".

Він підкреслив, що "з боку Росії ми можемо говорити тільки про гірші сценарії". Путін, за словами Кваснєвського, давно хотів захопити Україну, не вважаючи її країною та окремим народом.

"Це має бути частина його "великої Росії". Але я думав, що він буде це робити по-іншому, буде використовувати свій політичний вплив, економічний і так далі, але не піде на війну. Я вважав, що у Путіна є якийсь прагматизм, який гальмуватиме його імперські агресивні ідеї. На жаль, з 24 лютого у мене немає таких очікувань, і м'якого сценарію тепер не буде", - сказав екс-президент Польщі.

Кваснєвський також попередив, що світу доведеться "ще довго жити з Путіним", а його політика проти України буде продовжена.

"Він весь час хоче, щоб вся Україна була в його зоні впливу. Він тепер знає, що це неможливо, тому що українці б'ються чудово. Він думав, що хоч і не захід, але схід України прийматиме російських солдатів з квітами і з посмішкою. Так не буде. Навіть він це зрозумів, але все-таки він буде це продовжувати, тому що він не може в цій війні перемогти, але дуже не хоче програти", - підкреслив він, додавши, що не є оптимістом, а тому вважає: треба бути готовим на тривалий час - багато місяців, а може, і довше, такого сильного конфлікту.

Кваснєвський також відзначив важливість ролі Заходу в конфлікті:

"Думаю, що якщо захід зробить все, що він повинен зробити на цих трьох рівнях - військова підтримка, гуманітарна підтримка і фінансова підтримка - ми можемо ефективно з агресивним Путіним боротися".

Напередодні радник глави ОП Олексій Арестович заявив, що після поразки в Україні "спеціальна операція" почнеться в самій Росії.