Окупанти знову вивели у Чорне море дві субмарини з ракетами "Калібр", противник вже зробив "роботу над помилками" та мінімізує втрати.
Капітан 1 рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ Андрій Риженко вважає, що найкращий спосіб припинити дію цих ракет – перекрити постачання в РФ чипів, які входять до їхнього складу. "Нам потрібно застосовувати нові тактичні заходи та технології. Основа – так звана маневрова війна, це асиметричні дії. Тобто, треба дивитися, як максимально послабити носії "Калібрів", яких, до речі, багато – на Чорному та Каспійському морях – 90 ракет. Найкращий спосіб на стратегічному рівні – перекрити постачання в Російську Федерацію чипів, які входять до складу ракети "Калібр". Без цих чипів їх просто не випускатимуть. На цьому етапі для нас це було б найкращим рішенням", – наголосив Риженко.
За його словами, наразі ворожі кораблі у Чорному морі взагалі не виходять у відкрите море – не залишають портів, а в основному перебувають у пунктах базування. Як пояснив фахівець, вони воліють залишатися під прикриттям своєї ППО та не виходити за бонове загородження. Це суттєво ускладнює завдання українським операторам дронів, щоб уразити ворожі кораблі.
"Якщо на початку повномасштабного вторгнення щоденна кількість присутніх у морі російських кораблів становила 40-50 одиниць, то зараз бувають дні, коли їх взагалі немає. Ці одиниці, які зараз (сьогодні – УНІАН) знаходяться на чергуванні, це підводні човни. Вони перебувають у підводному положенні... На кожній субмарині – чотири "Калібри"...", – сказав Риженко.
Він нагадав, що востаннє противник застосовував проти України ракети морського базування "Калібр" наприкінці серпня – тоді ворог випустив 28 таких одиниць.
На думку Риженка, ВМС ЗСУ та іншим підрозділам Сил оборони України треба постійно розвиватися та шукати слабкі місця в обороні противника. Звісно, росіяни теж не "стоять на місці" – після суттєвих втрат, які завдали їм ЗСУ, окупанти зробили серйозну "роботу над помилками" і зараз думають, як мінімізувати ці втрати.
За даними ВМС ЗСУ, станом на 6 ранку в Чорному морі перебували на чергуванні два ворожих кораблі, які є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 8 ракет. В Азовському морі ворожі кораблі відсутні. В Середземному морі – три російські кораблі, з яких два є носіями крилатих ракет "Калібр" загальним залпом до 20 ракет.
Війна в Україні: новини
На думку капітана 1 рангу запасу, колишнього заступника начальника штабу ВМС ЗСУ Андрія Риженка, РФ заздалегідь планувала захоплення Приазов’я – незаконне будівництво росіянами Керченського мосту ще з 2018 року перекрило шлях до українських портів для чверті суден. За його словами, зведення цього мосту перекрило центральну частину суднохідного шляху, обмеживши максимальну висоту суден. Зокрема, йдеться про судна типу Panamax. Тоді, за 2018-2019 роки, обсяги роботи Маріупольського порту були зменшені на 30-40%.