Триває курська операція у РФ, і українська сторона мала три мети - зірвати наступ російських окупантів у Сумській області, змусити супротивника перекинути сили з інших фронтів та створити буферну зону.
Головне управління розвідки Міноборони України змогло заволодіти двома планами наступу РФ на Харківську та Сумську області, "ми бачили, як це відбувалося на Харківщині, і, щоб не чекати повторення на Сумщині, було проведено операцію у Курській області", розповів колишній заступник керівника Генерального штабу Збройних сил України генерал-лейтенант Ігор Романенко під час інтерв'ю Obozrevatel.
"Це перша мета. Друга мета - змусити противника перекинути сили з інших фронтів, насамперед зі східного. Це завдання теж було виконане - 15-20 тисяч особового складу противник перекинув. І лише третє завдання - формування буферної зони", - заявив співбесідник.
Експерт підкреслив, що росіяни складають свої плани, тому створює угруповання, яке перевищує українське, і веде контрнаступальні дії на Курщині.
"Щоб бути переконливими, вони організували наступ із трьох сторін, зайшли з півночі, із заходу та з південного сходу. За оцінками західних експертів, для успішної операції їм було необхідне угруповання від 30 тисяч, вони ж зібрали угруповання військ чисельністю близько 40 тисяч. Це багато", - зазначив генерал.
Романенко додав, що російське командування відправило в Курську область елітні частини, у тому числі повітряно-десантні та морську піхоту. "Відмінною особливістю є те, що у них досить багато мотопіхоти, тобто механізованих компонентів. Водночас вони менше застосовують керовані авіаційні бомби і FPV-дрони", - розповів аналітик.
Важливі новини про війну - що повідомлялося
Захисники України на початку серпня почали звільняти території Курщині і взяли під контроль десятки російських населених пунктів. У середині вересня з'явилася інформація, що росіяни намагаються витіснити наші війська зі звільненої землі.
Видання CNN дізналося, що вороги взяли під контроль близько двох кілометрів території на західному краю зони, яку наші захисники почали контролювати у серпні. Український офіцер, який брав участь в операції "Курськ", розповів журналістам, що супротивнику складніше діяти через поганий зв'язок.