
У Курській області операція Сил оборони України стала успішною в усіх сенсах, бо співвідношення українських і російських втрат склало 1 до 10 на користь України.
Про це сказав екскомандир роти батальйону "Айдар", директор Національного антарктичного наукового центру Євген Дикий в ефірі на Radio NV. Він зазначив, що з військової точки зору, увесь час було дуже вигідне для України співвідношення втрат.
"Загальне співвідношення втрат на Курщині - порядка один до десяти. Тобто, увесь цей час, ці вісім місяців, росіяни там успішно перемелювались... Ми там насправді понесли дуже незначні втрати у масштабах цієї війни. Росіяни навпаки, понесли там втрати співставні з Покровським напрямком, де вони більше року робили м'ясні штурми. З військової точки зору баланс дуже на нашу користь", - наголосив Дикий.
Крім того, Дикий уточнив, що насправді у Суджі не було ні оточення, ні напівоточення українських військових. Але російські війська перерізали головну логістичну трасу, через що стало неможливо забезпечувати український контингент. "Цей контингент став виходити. Виходив організовано", - повідомив Дикий.
При цьому, за його словами, як би українські захисники не відступали, у них на хвості перебуває ворог.
Дикий зазначив, що організований відхід - це найскладніша операція на війні. "Як би ти добре не відступав, ворог на хвості. І тому завжди є ар'єргардні бої, і ті частини, які йдуть останніми і прикривають відступ усіх - ці частини завжди несуть втрати, на жаль, це неминуче. Відступати без втрат ще не вдавалося історії ніколи і нікому і питання у тому, який масштаб цих втрат? Масштаб втрат наших при відступі з Курської області дозволяє назвати цей відступ одним із зразково показових, і саме дуже якісно проведених", - наголосив Дикий.
Він вважає, що з першого дня заходу українських військ на Курщину було зрозуміло, що звідти доведеться вийти.
"Дивно не те, що у результаті вони нас звідти витіснили. Вони нас звідти витіснили саме суто військовим шляхом. Це було передбачувано. Набагато менше передбачувано було те, що ми протримались вісім місяців", - сказав Дикий.
На його думку, ніхто не передбачав, що росіянам знадобиться вісім місяців, аби українців звідти видавити. "Ніхто не сподівався, що так довго нам вдасться протриматися. Операція була успішною в усіх сенсах", - сказав Дикий, додавши, що завдяки цій операції вдалося відтягнути значні сили ворога.
"Приблизно 70 тис. росіян і ще плюс доданих до них близько 10 тис. північнокорейців. Тобто, 80 тис. ворогів, яких багато місяців утримувало десятитисячне українське угрупування. У нас в Курській області жодного дня не було більше 12 тис., зазвичай приблизно десять", - повідомив експерт.
Також, завдяки Курській операції вдалося розблокувати обмін військовополоненими. Важливим стало взяття в полон російських строковиків. "Ми намацали, що є слабким місцем в їхньому суспільстві і ми тепер набагато точніше можемо прогнозувати, що у них буде при різних варантах їхньої мобілізації. Ми тепер це знаємо набагато краще, ніж розуміли до Курська", - сказав Дикий.
Ситуація в Курській області
16 березня Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що Сили оборони вийшли з міста Суджа Курської області для зайняття більш вигідних позицій.