
Російські окупанти планують захопити металургійні підприємства Слов'янсько-Краматорської агломерації після того, як взяли контроль над родовищами у Покровському районі. Про це заявив військовий експерт Дмитро Снєгирьов, співголова ГІ "Права Справа" в ефірі "Еспресо".
"Помилково вважати, що основний напрямок удару ворога - Покровський. Ця війна не за території, а за корисні копалини. Росіянам був цікавий Покровський район покладами літію, а саме селище Шевченко. Наразі вони вирішили це питання, захопили стратегічне українське родовище, яке є одне з найбільших в Європі. Російська армія передислокувала на цей напрямок приблизно до 110 тис., а за іншим оцінками до 120 тис. своїх оперативних резервів", - зазначив він.
За словами експерта, таке угруповання є одним з найбільших боєздатних в російській армії. Також росіяни захопили селище Котлине, яке має поклади коксівного вугілля. Снєгирьов наголосив, що це найбільші поклади коксівного вугілля у Європі.
Він вважає, що окупанти вирішували для себе декілька питань, не лише контроль над цими покладами, а й атаки по металургійних підприємствах України, контролюючи родовище у Покровському районі.
Снєгирьов пояснив, що мова йде про те, що виробництво металопродукції в Україні після захоплення родовищ коксівного вугілля, за оцінками аналітиків, може знизитися з 6 млн тонн до 2,5 млн тонн.
Тому це соціальна напруга на контрольовані Україною території, а саме на Дніпропетровську та Запорізьку області, де зосереджено основні металургійні підприємства нашої держави. Крім того, через окупацію таких родовищ не надходять у бюджет колосальні валютні кошти.
"На Покровському напрямку відбувається прорив окупантів в стик між Покровськом та Костянтинівкою, так звана Малинівська розв'язка, де окупанти основні зусилля спрямовують не в бік Мирнограда із загрозою виходу на Дніпровщину, а в бік Костянтинівки. А до Костянтинівки - 10 км. Створюється загроза оперативного оточення з чотирьох напрямків. Аналогічний тиск - з боку Торецька. На жаль, є тактичні успіхи ворога в районі Диліївки та Яблунівки, де відстань до Костянтинівки - до 10 км. Крім того, окупанти тиснуть на Краматорському напрямку, а це Часів Яр, Біла Гора, Ступочки - також загроза виходу на Костянтинівку, де відстань - 8 км", - підкреслив експерт.
Снєгирьов додав, що наразі під ворожим контролем з одного флангу - панівні висоти у Часовому Яру, а з другого - Торецьк, де російські війська також контролюють панівні висоти. За його словами, сама Костянтинівка знаходиться в низині, тому такий виклик буде досить серйозним для українських захисників.
"Основна ціль окупантів - захоплення Слов'янсько-Краматорської агломерації, чотирьох важливих промислових міст України: Слов'янськ, Краматорськ, Дружківка, Костянтинівка. А росіяни рвуться до Слов'янська, тому що там найбільші в Європі поклади сланцевого газу. От, вам і розв'язання економічних питань шляхом захоплення українських територій", - підсумував експерт.
Ситуація на фронті - останні новини
Раніше командир 2-ї роти ударних безпілотних авіаційних комплексів Євгеній Ковтун повідомляв, що росіяни дуже активізувалися на Харківському напрямку. За його словами, наразі армія РФ намагається промацати українську оборону з усіх боків.
"Росіяни промацують оборону по флангах та безпосередньо на лінії зіткнення в самому місті Вовчанськ. Стоїть задача перед підрозділами - зупинити ворога, не дати йому дестабілізувати ситуацію, а також не допустити його просувань на цій території", - зазначив Ковтун.
Водночас у DeepState розповіли про просування РФ на Донеччині. Зокрема противник просунувся в районі Зеленої Долини. Однак, за словами аналітиків, таке просування не було раптовим і відбулося не одразу, це результат "постійного тиску і втрат від цього".
"Вони лізуть по полях і посадках, будучи готовим витратити на подолання короткої відстані навіть пів дня. Також тут чули про "плащі-невидимки", під якими вони ховаються в момент просувань. [Росіяни] активно працюють FPV-дронами по позиціях, переміщеннях до них, а також найбільше зосереджені на логістиці, що дуже ускладнює тримання оборони", - розповіли у DeepState.
Вас також можуть зацікавити новини:
- Тисячу "Шахедів" щоночі Росія не потягне: експерт пояснив, як діятиме агресор
- У Росії вибухнув магістральний газопровід, що живив оборонні підприємства, - джерела
- Льотчик розповів, яке нове обладнання та озброєння вкрай потрібне ЗСУ