Микуляк розповів про значення дронів на фронті / колаж УНІАН, фото 22 окрема механізована бригада, скріншот

Чим більше дронів, тим якісніше воюють українські військові і, відповідно, зазнають менших втрат у живій силі. 

На цьому наголосив військовий експерт, ветеран морської піхоти Юрій Микуляк в ефірі Київ24. Він зазначив, що війна з Росією роботизована і тому високоточні боєприпаси, дрони підвищують ефективність бойових дій. 

"Зараз у кого перевага в дронах, той і перемагає. Росіяни випускають мільойони дронів, навчають для них операторів. І в потрібний момент, де треба прорвати лінію оборони, вони туди з усього фронту забирають кращих операторів БПЛА, дають їм певну кількість цих "пташок" і вони проривають наш фронт", - розповів про ситуацію Микуляк.

Відео дня

Він зазначив, що Україні треба теж нарощувати армію дронів. 

"Якщо раніше мені на 2 км лінії фронту потрібно було посадити в окопи майже роту бійців, які забезпечували її захист, то зараз мені потрібно на 5 км 6 екіпажів дронів, у яких на день буде 100-150 "пташок" з собою. А 6 екіпажів це, як мінімум, в 1 екіпажі 3-4 дронарі. От 6 екіпажів зможуть тримати 5 км. Якщо раніше 5 км тримали цілим батальйоном, а батальйон це 500-800 людей, то зараз можна тримати таку лінії фронту 5-6 екіпажами БПЛА", - підкреслив Микуляк. 

Водночас, за його словами, щоб Україна могла поставити крапку у війні і повернути окуповані території, треба мати не тільки мільйон дронів, але й достатню кількість високоточних ракет радіусом 300-700 км, ракет радіусом 300-350 км , а також снаряди для артилерії. 

Випуск дронів в Україні

Нещодавно радник президента України зі стратегічних питань Олександр Камишин заявив, що Україна виробляє набагато менше FPV-дронів, ніж здатна. Однак зауважив, що наша країна вже "досягла точки, коли виробити більше - вже не мета". Камишин каже, що зараз треба приділити більше уваги тому, які ми саме дрони закуповуємо, як швидко вони потрапляють на фронт, і як вони застосовуються. Йдеться про частотне планування, та застосування тепловізійних, нічних, дронів на оптоволокні тощо.

За словами оператора БПЛА з Сил безпілотних систем України Дімка Жлуктенка, Україна випускає більше типів БПЛА, ніж РФ. Створенню все нових типів БПЛА сприяє величезна вітчизняна безпілотна промисловість із сотнями компаній, які виробляють широкий спектр різних моделей. Росія ж зосередилася на випуску кількох типів дронів, але у великій кількості.

Вас також можуть зацікавити новини: