Зараз великі сподівання покладаються на поставку винищувачів F-16 / фото Getty Images

Полковник австрійської армії Маркус Райснер розказав, як застосування Україною лікаків F-16 вплине на повітряні атаки РФ та якою має стати протиповітряна оборона в Україні, щоб захистити території від планерних бомб ворога.

Про це Райснер сказав в інтерв’ю Укрінформу, коментуючи великі загрози для українських Збройних сил та цивільної інфраструктури від російських керованих авіабомб та можливі технології боротьби.

"Основним засобом боротьби із застосуванням таких планерних бомб є масована, активна та пасивна протиповітряна оборона. Що я маю на увазі під масованою? Це означає не просто розміщення окремих батарей тут і там, а масоване використання батарей різних типів – середньої, а також і великої дальності. Все це в поєднанні з радарами для раннього виявлення відноситься до пасивної протиповітряної оборони", - зазначив війський.

Відео дня

За словами Райснера, виходячи з зобов’язань, що були взяті на саміті НАТО, можна припустити, що незабаром в Україні буде розгорнуто близько 7 батарей Patriot, тобто систем великої дальності, а також близько 30 систем середньої дальності. Але на його думку, цієї кількості ще недостатньо.

"На моє переконання, Україні насправді потрібно в чотири рази більше. Іншими словами, їй потрібно щонайменше 25 систем Patriot та близько 100 комплексів середньої дальності. Це лише для так званої пасивної протиповітряної оборони, і все це має бути підкріплено відповідними системами раннього виявлення, тобто радіолокаційними системами", - наголосив він.

Також Райснер сказав, що активний компонент ППО – це застосування українських Повітряних сил. 

"І тут, звичайно, великі сподівання зараз покладаються на можливу поставку F-16, що дасть змогу, з використанням відповідного озброєння класу "повітря-повітря", фактично змінити дистанцію, на якій зараз російські бойові літаки застосовують планерні бомби, на невигідну для росіян. Це змусить їх відступити ще далі у свій повітряний простір через активну протиповітряну оборону України, в даному випадку – застосування винищувальної авіації", - підкреслив полковник.

За його словами, якщо ж Україні не вдасться створити цю масовану активну та пасивну протиповітряну оборону, то буде дуже і дуже складно, тому що Росія зможе поступово нарощувати цей тип війни завдяки своїм ресурсам та за підтримки союзників.

"І це видно на прикладі застосування одних лише планерних бомб. Президент Зеленський нещодавно зазначав, що щотижня скидається 800 керованих авіабомб. Це – понад 100 бомб на день. І це також можна побачити в російських соцмережах – майже щодня з'являються десятки нових відео, на яких видно, як застосовуються планерні бомби. Проблема також полягає в тому, що ці бомби стають усе більшими. Зараз уже є навіть ФАБ з УМПК вагою 3000 кілограмів, яка може просто знищити  середньостатистичний український ротний чи взводний опорний пункт. І це, звичайно, велика проблема", - зазначив Райснер.

Удари ФАБами і КАБами по Україні

Російські війська почали використовувати для ударів по Україні новий боєприпас ФАБ-3000 М-54. У Business Insider заявили, що він може змінити ситуацію на місцях. Зазначалось, що ці бомби-планувальники можуть виявитися вельми руйнівним для українських військових і цивільних цілей.

Нещодавно волонтер Сергій Притула сказав, що у Сил оборони України може з'явитися ефективна зброя нового типу проти російських далекобійних керованих авіаційних бомб. За його словами, "є одне певне технічне рішення, до якого додумалися тут, в Україні", і зараз тривають випробування цього нового типу зброї. Якщо вони будуть успішні, то справу поставлять на конвеєр, сказав Притула.

Вас також можуть зацікавити новини: