Черник зазначив, що перспектива відправки іноземних військ до України існує – це можливо організувати не від імені партнерства з НАТО / фото ua.depositphotos.com

Військовий експерт, полковник Збройних сил України Петро Черник зазначив, що якщо країни-партнери погодяться відправити свої війська в Україну, то вони не братимуть участі у бойових діях.

"Я вважаю, що ні про ніяку передню лінію фронту не може бути й мови, допоки не буде очевидності удару. Наприклад, коли ракета не прилетить до Бундестагу чи на Єлисейські поля. До цього моменту штатні війська на лінію боєзіткнення не ступлять", – заявив він в ефірі телемарафону.

Крім того, він додав, що перспектива відправки іноземних військ до України існує – це можливо організувати не від імені партнерства з НАТО, а з окремими європейськими країнами без прив'язки до Альянсу. 

Відео дня

"Спадають фобії стосовно Путіна і це чудово. Наприклад, у червні 2022 року Himars видавалися фантастикою, потім Patriot так само, танкова коаліція та західні літаки, все здавалося фантастикою. Тепер це все, за винятком авіації, яка надійде пізніше, вже є. Розмову стосовно цього вже почали, то ж можливо це і дійде до певної точки", – сказав Черник.

За словами експерта, іноземні війська можуть помітно допомогти Силам оборони України навіть не беручи участі в активних бойових діях.  

"Це може працювати за принципом зміщення, у нас є величезний Білоруський кордон, на якому стоять наші величезні сили. Ми мусимо їх там тримати, бо противник з іншого боку стоїть. І якщо наші сили відправити на фронт, а замість них стають європейські війська, такий механізм цілком робочий. І казки, що це неможливо – це лише казки. Це робоча тема, сподіваємося, до цього дійде", – зазначив Черник.

Відправка іноземних військ до України - головні новини

Після зустрічі європейських лідерів 26 лютого в Парижі, президент Франції Еммануель Макрон заявив, що вони обговорюють ймовірність відправки своїх військ в Україну, однак спільного рішення немає. 

Цю заяву одразу категорично спростували в низці країн, серед яких Сполучені Штати Америки, Польща, Чехія, Австрія та Німеччина.

Втім, напередодні свою позицію частково спростував президент Чехії Петр Павел. Він закликав до розширення форм допомоги, включно з можливою присутністю в Україні. 

Вас також можуть зацікавити новини: