З часів розвалу СРСР Росія не побудувала нових аеродромів, і більшість з них розташовані саме в європейські частині країни, що унеможливлює їхню передислокацію вглиб. Про це повідомив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко в ефірі Ранок.LIVE.
"З часів розвалу Радянського союзу Росія не побудувала жодного аеродрому. Варто враховувати, що велика кількість російських аеродромів на території РФ знаходились саме в її європейські частині, це було пов'язано з тими викликами, з якими Союз тоді перебував, тобто уявної загрози війни з НАТО. Крім цього географічне, кліматичне розташування давало можливість будувати більшість аеродромів в тропічній, субтропічній чи помірній зоні клімату", - пояснив він.
За словами військового, складні кліматичні умови в глибині Росії ускладнюють будівництво та експлуатацію там аеродромів, особливо через низькі температури та можливість замерзання техніки. Так Тимочко відповів на заяви про те, що Росія перекинула свою авіацію ледь не в Сибір.
"В глибинній Росії, звичайно, дуже важко будувати аеродроми, оскільки це і обледеніння з урахуванням того, що завжди досить низькі температури, важкість експлуатації техніки, обслуговування тощо. Це між іншим відповідь на те, що РФ мало не в Сибір перевела всю авіацію", - зауважив голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ.
Росія ховає свою авіацію - останні новини
Як повідомляв УНІАН, наприкінці серпня The Wall Street Journal написало, що Росія сховала 90% своєї авіації, щоб вберегти її від ATACMS. 8 вересня військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що це брехня, якою західні союзники виправдовують ненадання Україні права наносити удари переданою далекобійною зброєю по РФ.
"У районі Єйська, Курська, Воронежа, Морозовська тощо авіабази продовжують активно експлуатуватися не тільки для потреб всюдисущих Су-34, а й Су-25, Су-24 тощо. І якби Україна мала дозвіл на нанесення ударів по всіх цих базах ракетами західного виробництва, то Росія втратила б можливість активно використовувати саме ці 90% авіації, яку вона нікуди не відводила (а якби відвела, то просто не мала б шансів долетіти до кордону з Україною в повному бойовому навантаженні)", - зазначив експерт.
Він упевнений, що застосування далекобійного ракетного озброєння по території Росії обеззброїло і критично послабило б російську авіацію.
Водночас, полковник запасу ЗСУ, пілот-інструктор Роман Світан підкреслив, що Україні потрібен ефект раптовості для нанесення ударів по РФ. На його думку, через затягування Заходом рішень про дозвіл та прораховування все це росіянами наразі нам потрібні вже не ATACMS, а ракети JASSM з дальностями в 900 кілометрів.