Так виглядає Харків після російських обстрілів / фото УНІАН, Андрій Марієнко

Важливою особливістю артилерійських обстрілів є те, що через них не оголошується повітряна тривога. Це робиться лише в разі атаки повітряними засобами, зокрема ракетами.

Про це розповів військовий експерт Олег Жданов у своєму Youtube-каналі.

"Коли летять ракети, тоді подається сигнал повітряної тривоги. Тому що пуски цих ракет може виявити система ППО. І вони летять з великої відстані. Навіть іноді не встигають подати сигнал повітряної тривоги. Артилерію ви не відстежите. Артилерія виїхала на позиції, розвернулася, дала залп, згорнулася і поїхала, все. Ви йдете по вулиці, бах і приліт декількох снарядів. У цьому величезна проблема, вся складність в плані попередження населення в разі ударів артилерії", - сказав експерт.

Відео дня

Він також розповів, що в роки Другої світової війни в радянських містах залишали написи на стінах, щоб допомогти їм уберегтися від обстрілів. Подібну практику Жданов пропонує поширити на Харків, який регулярно страждає від російських атак.

"Написи на стінах, що під час артилерійського обстрілу ця сторона вулиці більш безпечна, коли ви прикриті будівлею. Якщо ви йдете по тій стороні вулиці, де снаряд прилітає і вдаряє фасадну стінку будівлі, ви відразу ж потрапляєте в зону ураження осколків. Причому не тільки від снаряда, але і від стіни, в яку потрапив снаряд. Вони падають прямо вам на голову. А якщо ви йдете під будівлею з боку вулиці, де снаряд вдаряє в тильну сторону будівлі, то правило двох стін (а стін може виявитися більше) дає вам шанс на те, що снаряд не проб'є будівлю і ви не отримаєте камінь на голову від уламків цієї стіни. А тим більше вас не дістануть осколки, які утворюються при розриві снарядів", - роз'яснив експерт.

"Як визначити, яка сторона будівлі - ми точно знаємо райони і напрямки, звідки б'є російська артилерія", - додав він.

Раніше сьогодні в Генштабі повідомили, що на харківському напрямку ворог обстріляв об'єкти цивільної та військової інфраструктури у Харкові та ще семи населених пунктах.