Дрони можуть долетіти у до Москви / фото REUTERS

Безпілотник-рекордсмен - ця пташка була за 30 км на підльоті до Москви, вона не перша, яка долетіла до околиць російської столиці. Але так близько, як зараз, наблизитись ще не вдавалося.

Як йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1" на каналі "1+1 Україна", два місяці тому подібному дрону залишилось 110 км, та він впав.

Тиждень тому безпілотник без розпізнавальних знаків виявили за 200 км від Москви. Він впав у Тульській області, у тому ж районі сталася "бавовна" і наприкінці березня. Росіяни говорили про нібито український безпілотник Ту-141 "Стриж", нашпигований  вибухівкою. Така модифікація в них теж на озброєнні є, тому або вони додають собі паніки, або їхній захист ППО дірявий. Адже від українського кордону до місця падіння безпілотники мали пройти повітряним простором двох областей.

Цієї неділі безпілотник у лісосмузі на схід від Москви виявила жінка, росЗМІ кажуть, що безпілотний літальний апарат ніс 17 кг тротилу. Його ніхто не збивав, він міг зачепитися за електродроти або просто закінчилось пальне. Маркування свідчить - це ударний авіакомплекс UJ-22 Airborne, такі виробляє українська компанія, вони можуть летіти 800 км. Це вдвічі далі, ніж Москва від українського кордону. Звідки було запущено цей безпілотник, наразі невідомо: Україна інформацію не підтверджувала і не заперечувала.

А те, що Україна може досягти рубежів Москви безпілотниками власного виробництва, не таємниця. Наприкінці березня секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, як далеко можуть літати українські ударні безпілотники: "Український рій" "імені Матіаса Руста" – десятки моделей, тисячі дронів. Ударні БПЛА на озброєнні ЗСУ дальністю польоту більш як 3000 км".

У тому, що атака українських дронів на Москву буде успішною, не сумнівається військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко:

"У них проблеми із ППО. Для перехоплення малогабаритних об’єктів, наприклад, БПЛА застосовуються комплекси малого радіусу дії, але більшість таких комплексів росіяни використовують в Україні для прикриття своїх військ. На фронті такі комплекси вже або знищено, або пошкоджено, а виробляти їх вони вже не можуть".

Літаючі об'єкти невстановленого офіційно походження випадково сідали на нафтобази, військові об’єкти, вежі розвідки в різних областях Росії. Таких об'єктів ще є чимало довкола Москви.

Винагорода за український дрон на Красній площі 9 травня 

Раніше співвласник Monobank Володимир Яценко оголосив премію українським виробникам, чий БПЛА долетить та приземлиться на Красній площі у Москві 9 травня.

"Сума премії становить на тепер 20 мільйонів гривень", - написав Яценко. Він додав, що сума має бути справедливо розділена між виробником і військовими операторами, які вдало виконають завдання. 

Вас також можуть зацікавити новини: