Росіяни, схоже, роблять ставку на дрони замість ракет / фото wikipedia.org

Росія впералася у "стелю" щодо обсягів виробництва ракет і активно нарощує виробництво безпілотних літальних апаратів. Про це це пише Defense Express, аналізуючи ситуацію в цих галузях російського ВПК.

Спираючись на дані української розвідки щодо обсягів виробництва ракет в Росії, видання констатує, що за деякими моделями росіяни не змогли істотно збільшити показники від початку року. Наприклад, далекобійні авіаційні крилаті ракети Х-101 виробляються на рівні 30-35 одиниць на місяць, як було ще у травні. Але за іншими ракетами ще триває зростання.

"Саме по Х-101 рашисти вперлись у своєрідну "стелю можливостей", у той час як наприклад темпи по виробництву балістичних ракет до ОТРК "Искандер" виросли в 6 раз, або від 5 одиниць на місяць (на травень 2023 року) до 30 одиниць на місяць (протягом серпня-жовтня 2023 року)", – пише Defense Express.

Відео дня

Аналізуючи ситуацію з ракетами Х-101, журналісти звернули увагу на те, що поряд з МКБ "Радуга", що їх виробляє, менш ніж за рік неочікувано "виріс" новий завод по виробництву дронів для армії РФ. А ракетний завод лишився таким, як був.

Автори публікації припускають, що росіяни вирішили нарощувати виробництво ракет лише за рахунок оптимізації та покращення технологічних процесів на вже існуючих потужностях без будівництва нових ліній. А основні зусилля агресор, схоже, спрямовує на безпілотники.

"РФ реально кидає великий обсяг ресурсів саме на організацію виробництва БПЛА, і це стосується як і державного, так і приватного сектору. Водночас по сегменту виробництва далекобійних ракет росіяни і далі намагаються йти саме інтенсивним шляхом, тобто покращенням ефективності роботи", – підсумовує Defense Express.

Виробництво зброї в Росії

Як писав УНІАН, росіяни почали застосовувати нову версію безпілотника "Ланцет", і тепер від його атак не захистять протикумулятивні решітки та антидронові сітки. 

Також ми розповідали, чи справді Росія виробляє 1,5 мільйони снарядів на місяць. Експерти пояснили, що стоїть за повідомленням про те, що агресор різко збільшив виробництво боєприпасів для артилерії.

Вас також можуть зацікавити новини: