
У мережі з'явилася світлина збитого російського дрона-камікадзе, який схожий на іранський Shahed-101. Таку модель було помічено у розпорядженні єменських хуситів та угруповання "Хезболла", пише Defense Express.
Наразі невідомо, коли та де він працював, проте аналітики видання вважають, що в армії РФ могла з'явитися ще одна модель далекобійного безпілотника, яку окупанти можуть використовувати для атак по Україні.
"Тим більш, тут можемо пригадати, що у січні 2024 року британське видання Sky News писало про те, що Іран начебто передав Росії удосконалений варіант Shahed-101 під позначенням "Шахед-107", по якому заявлено дальність пуску аж до 1500 кілометрів та можливість уражати західні реактивні системи на зразок M142 HIMARS чи M270 MLRS", - зазначили у Defense Express.
Проте інші ЗМІ писали також про те, що російська "Алабуга" має намір виготовляти такі БпЛА під позначенням 101Р.
"При цьому, як можемо зауважити, фігурувало одразу три показники, різниця у яких ймовірно може впливати на формат використання таких БПЛА у тих чи інших ситуаціях: дальність польоту - до 1400 кілометрів, дальність застосування - до 600 кілометрів, та дальність передачі відеосигналу - до 50 кілометрів", - наголосили аналітики.

Проте експерти підкреслили, що наразі це перше фото у відкритому доступі, завдяки якому можна говорити про ймовірну наявність у РФ копії "Шахед-101", що водночас не дозволяє оцінити, чи почалося взагалі у Росії серійне виробництво БпЛА цього типу.
"Показник маси бойової частини тут складає усього 8 кілограмів, і таким чином ми маємо скоріше іранську копію або конкурента для російського "Ланцета". Цілком може бути, що зараз якраз відбувається своєрідний "кастинг" по тому, на якій моделі БпЛА-камікадзе для поля бою зосереджуватимуться росіяни - перевірений "Ланцет", або ж Shahed-101, він же 101Р", - аналізують у Defense Express.
Водночас варто не забувати про інформацію від дослідницького центру ALMA про те, що дальність польоту "Шахеда-101", який має "Хезболла", складає лише до 900 кілометрів, здебільшого не оснащується відеокамерами для наведення на ціль та має дерев'яний гвинт, який значно погіршує аеродинамічні характеристики, зауважують аналітики.
"При цьому дослідники цього центру окремо підкреслюють, що Shahed-101 навмисне сконструйований для масового виробництва навіть в кустарних умовах, навіть якщо при цьому страждають характеристики апарата", - додали у матеріалі.
Дрони на війні в Україні
Як писав УНІАН, у російських окупантів суттєво побільшало безпілотників, проте їхня якість погіршується, розповіло видання Associated Press. За словамми експертів, причиною несправностей є виробничі проблеми, пов'язані з некваліфікованою робочою силою.
Також повідомлялось, що українські дрони атакували склади з КАБами і стоянки СУ-35 і СУ-34 у Борисоглєбську, що на території РФ. За інформацією джерел СБУ, звідти ворог активно бомбить КАБами українські території.