Криволап попередив про посилення російського шахедного терору / колаж УНІАН, скриншот, фото ua.depositphotos.com

Потужність російських дронових атак по містах України буде зростати, бо це об’єктивний процес. І нам треба відповідати на цей виклик. На цьому наголосив аналітик, авіаексперт Костянтин Криволап в ефірі Radio NV.

"Думаю, потужність дронових атак буде зростати. Це об’єктивний процес. Бо, якщо ознайомитись з концепцією гібридної війни, яку нібито написав російський генерал Валерій Герасимов, то в ній пункт перший – це пропаганда,  пункт другий – це терор місцевого населення під час ведення бойових дій. І тільки третій пункт – це ефективне просування по території противника для того, щоб підсилити оцю загрозу і мати можливість наносити все більш терористичні удари", - пояснив Криволап. 

За його словами, буде більше "шахедів", і росіяни будуть оснащувати їх додатковими засобами захисту від РЕБу, покращувати систему навігації, точність, виробляти нові боєприпаси до них і т. д. 

Відео дня

"І будуть залучати до цих процесів якомога більше своїх ресурсів. Тому що це ресурс для терору, який дуже дешевий відносно всіх інших ресурсів", - наголосив експерт. 

Він припустив, що китайці також допомагають зараз росіянам виробляти "шахеди" - надають всі комплетуючі для безпосередньої збірки додаткових дронів "десь в Алабузі".

"Усе вказує на це. І наявність там абсолютно повністю китайської комлектації, і деякі відміни в технології виробництва фюзеляжів. Усе каже про це. Ну і всі ці експерименти зі штучним інтелектом, з відеокамерами", - стверджує Криволап.

На його думку, росіяни будуть однозначно покращувати технічні і тактичні можливості ураження:

"І якщо ми не будемо відповідати належним чином, то, скоріш за все, ми будемо зазнавати ці трагічні моменти, коли дихаємо смородом після атак "шахедів"".

Проблема із ворожими дронами-розвідниками

Він також вважає, що питання збиття дронів-розвідників Україні треба вирішувати одним із найперших. 

"Розвідник – це дуже серйозна загроза. Але ті, на кого покладені обов’язки знищувати такі дрони, з цими функціями чомусь не справляються. Зараз пропонується інше рішення - легкомоторні літаки. Але їх треба оснастити озброєнням, знайти можливості надати цим екіпажам статус, при якому вони можуть отримати зброю, зв’язок із засобами ППО, отримати дозвіл і зону на проведення польоту,  отримати бойове розпорядження. І якщо військова влада не спроможна видати такі команди, то тут треба змінювати або устави, або командування, або інші речі проводити, які дозволять захищати громадянам самих себе", - заявив Криволап.  

Він нагадав, що одесити пов’язали появу в небі дронів-розвідників з нічними серйозними атаками і зрозуміли: якщо збити розвідник, тоді ймовірність ударів, нічної атаки значно зменшується. 

"І вони сіли на свої приватні літачки, ні в кого не питали особливих дозволів, просто повідомили, що будемо зараз злітати, збивати ці розвідники… І почали збивати з мисливської рушниці", - зазначив Криволап. 

За його словами у питанні збиття "розвідників" передача Україні від партнерів винищувачів ще часів Другої світової війни – "Мустангів", "Аерокобр", "Спідфаєрів" – не буде продуктивним рішенням:

"Додаткова потужність, яка є в цих літаках, буде витрачатись впусту". 

Він пояснив, що дрони-розвідники невеличкі за розміром, радіолокаційні засоби їх узагалі не бачать. Виявити такий об'єкт можна, каже, коли десь спрацювали засоби детекції, наприклад аудіодетекції. Візуально із землі його побачити дуже важко, бо літає на висоті 500-600 метрів.

"А коли патрулює небо легкомоторний літак, то на фоні землі він дуже добре бачить цього "розвідника". А в погану погоду "розвідник" не літає, бо сам нічого не бачить. І вночі не літає, бо треба зовсім інші камери, щоб щось розгледіти. Тобто ці питання можна дуже просто вирішити", - впевнений Криволап. 

Шахедно-ракетний терор України

Як повідомляв УНІАН, Росія продовжує нарощувати виробництво "шахедів", робить їх реактивними. Україні потрібні такі ж реактивні дрони-перехоплювачі, наголосив в інтерв'ю УНІАН командир 429 окремого полку безпілотних систем "Ахіллес" Юрій Федоренко. Він зазначив, що цей напрямок в Україні розвивається, зокрема і завдяки допомозі партнерів. Але ми ще відстаємо від ворога за кількістю випущених ударних дронів, оскільки Росії вдалося наростити можливості виробництва "шахедів".

Росія щодоби запускає велику кількість ударних дронів по Україні, періодично здійснюючи масовані комбіновані атаки із застосуванням також ракет різних типів. Удари спрямовані на мирні міста. Зокрема, у ніч на 4 липня Росія масово атакувала Київ і область ракетами та дронами. У багатьох районах сталися пожежі та руйнування.

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга тоді відреагував на масовану російську атаку, наголосивши, що російський диктатор Володимир Путін робить це навмисно. "Абсолютно жахлива і безсонна ніч у Києві. Одна з найгірших за весь час. Сотні російських дронів і балістичних ракет впали на українську столицю... Путін чітко демонструє свою повну зневагу до Сполучених Штатів і всіх, хто закликав до припинення війни", - написав Сибіга.

Вас також можуть зацікавити новини: