США втрачали ядерну зброю щонайменше 6 разів / фото ua.depositphotos.com

На США лежить відповідальність за щонайменше 32 задокументованих нещасних випадки з ядерною зброєю. Вони можуть включати випадковий запуск або детонацію, крадіжку або втрату ядерної зброї. 

Про це пише IFLScience. Під час холодної війни було щонайменше шість випадків, коли США втрачали атомні бомби або збройові ядерні матеріали. Видання розповіло, коли і як це було. 

13 лютого 1950 року

Відео дня

Перший з цих випадків стався у 1950 році – менше ніж через п'ять років після вибуху першої атомної бомби. Під час імітації ядерного удару по Радянському Союзу в американського бомбардувальника B-36, який прямував з Аляски до Техасу, почалися проблеми з двигуном. Посадка була майже неможливою, тож екіпаж скинув ядерну бомбу Mark 4 над Тихим океаном, ставши свідком спалаху, вибуху та звукової хвилі.

Військові стверджують, що макет бомби був наповнений тільки ураном і тротилом та не мав плутонієвого ядра. Відповідно, він не був здатний до звичайного ядерного вибуху. Але ані уран, ані сама бомба ніколи не були знайдені. 

10 березня 1956 року

Літак Boeing B-47 Stratojet з двома ядерними капсулами на борту вилетів з авіабази МакДілл у Флориді для безпосадочного перельоту до Марокко. Він мав здійснити другу дозаправку під час польоту над Середземним морем, але не вийшов на зв'язок. Слідів літака не знайшли. 

5 лютого 1958 року

Вранці 5 лютого 1958 року бомбардувальник B-47 з 3400-кілограмовою ядерною бомбою Mark 15 на борту випадково зіткнувся з літаком F-86 під час імітації бойового завдання. Він намагався піти на посадку, але безрезультатно. Тоді було ухвалено рішення скинути бомбу в гирло річки Саванна поблизу Саванни, штат Джорджія. Літак успішно приземлився і бомба не вибухнула. Однак, донині вона вважається "безповоротно втраченою".  

24 січня 1961 року

Під час вильоту по тривозі у бомбардувальник B-52 розкололося крило. Сталося це над Голдсборо, штат Північна Кароліна. Тоді на борту були дві ядерні бомби. Одна з них успішно розкрилася на аварійному парашуті, проте інша впала і розбилася об землю. Вважається, що бомба, яка не вибухнула, впала на сільськогосподарські угіддя поблизу міста, але її так і не вдалося відшукати. 

5 грудня 1965 року

Того дня літак A-4E Skyhawk, завантажений ядерною зброєю, викотився з борту авіаносця USS Ticonderoga, що стояв у Філіппінському морі поблизу Японії. Ні літак, ні пілота, ні ядерну бомбу так і не знайшли.

У 1989 році США зрештою визнали, що бомба все ще лежить на морському дні приблизно за 128 кілометрів від невеликого японського острова. 

Весна, 1968 рік

Навесні 1968 року американські військові втратили ядерну зброю – про що саме йдеться, достеменно невідомо. Пентагон досі тримає інформацію про цей інцидент у суворій таємниці.

Дехто припускає, що йдеться про атомний підводний човен "Скорпіон". У травні 1968 року судно зникло разом з 99 членами екіпажу в Атлантичному океані. Сталося це після того, як підводний човен відправили на секретну місію зі шпигунства за радянським флотом. Це, однак, лише теорія. 

Як розвивалися б події в разі ядерного удару - детальний сценарій

Видання Mail Online із посиланням розсекречені документи розповіло, як би виглядав справжній Армагеддон. Автори описали, як би розгорталися події, якби КНДР застосувала ядерну зброю проти США.

Від перших секунд, за цим сценарієм, усі б мали сумніви, йдеться про провокаційне випробування чи справжній ядерний удар. Проте чим далі картина би прояснювалася, офіцери центрів управління по всій країні почали б усвідомлювати: це початок кінця світу. Стримування не вдалося. Відбувається ядерна війна.

Вас також можуть зацікавити новини: