
Українські військові вперше офіційно опублікували відео, на якому можна побачити зенітний ракетний комплекс "ОСА" з новими ракетами. Таку публікацію оприлюднив 1129 зенітний ракетний Білоцерківський полк СВ ЗСУ, пише Defense Express.
Таке відео було присвячено боротьбі з російськими розвідувальними дронами. Також на ньому можна побачити запуск та успішне ураження цілі завдяки штатній ракеті 9М33, яка має радіокомандну систему наведення.
"Але увагу слід приділити іншій ракеті, яка знаходиться на іншій стороні пускової. І хоча на такій дальності з деталей можливо сказати, що вона біла та має розвинені хвостові аеродинамічні поверхні, це перше офіційне відео від ЗСУ з ракетою "повітря-повітря" Р-73, яка встановлена на ЗРК "Оса". Хоча фото цього комплексу з такими ракетами вже доволі давно циркулює у мережі та по деяких ЗМІ, але досі офіційного зображення такого поєднання не було", - зазначають аналітики.
У виданні додали, що використання Р-73, як зенітної ракети є досить логічним шляхом з огляду на необхідність забезпечення радянських ЗРК ракетами.
"При цьому, Р-73 є доволі цікавим варіантом, бо мова йде про ракету з орієнтовним показником дальності знищення цілей при пуску з землі близько 12 км. Як мінімум саме таку дальність отримали югослави на своєму ЗРК Pracka RL-4. А це на 2-3 кілометри далі ніж можливості штатної ракети 9М33, яка важить трохи більше (128 кг проти 105 кг), але має потужнішу бойову частину (15 кг проти 8 кг)", - пояснюють у Defense Express.
За словами аналітиків, різниця між ракетами й справді є доволі значною, адже 9М33 використовує радіокомандне наведення, а саме керується самим ЗРК, а Р-73 має інфрачервону головку самонаведення.
"Саме тому для ураження дронів краще підходить 9М33, а для боротьби із крилатими ракетами та іншими цілями Р-73 може продемонструвати кращі результати", - йдеться у матеріалі.
Зброя українських захисників
Раніше видання The Telegraph розповіло, що українські війська все частіше замінюють людей на фронті бойовими роботами. Таким чином ЗСУ намагаються подолати дефіцит людей на полі бою.
"Велика надія на те, що ці технологічні розробки врятують життя українських військовослужбовців, полегшивши тягар гострої нестачі живої сили, яка, як попереджають експерти, посилюватиметься", - йдеться у матеріалі видання.
Також у Defense Express розповіли, чим особливі британські дрони ULTRA, якими вже рік користуються ЗСУ. Розробник називає ці БпЛА "небесним джипом", дрон було розроблено "у відповідь на потребу в новому типу вантажних дронів", щоб був би надійним та економічно ефективним.