этот материал доступен на русском

Рівень свободи преси в Європі найкрихкіший з кінця холодної війни - дослідження

15:00, 12 лютого 2019
Світ
293 0
В Європі найкрихкіший рівень свободи преси / фото pressemblem.ch

Про це свідчить щорічний звіт, який представила дюжина партнерських організацій платформи Ради Європи щодо захисту журналістики і безпеки журналістів, повідомляє Європейська правда з посиланням на Politico.

Серед організацій - Європейська федерація журналістів та Репортери без кордонів.

Читайте такожЩонайменше 80 журналістів загинули в 2018 році - "Репортери без кордонів"

Звіт підтверджує погіршення стану свободи преси в Європі і розкриває його причини. Він грунтується на 140 серйозних порушеннях свободи преси, про які повідомлялося платформі в 2018 році, у тому числі - 17 випадків безкарності за вбивства журналістів.

Різке збільшення кількості повідомлень про порушення свободи ЗМІ спостерігалося в Італії. У доповіді також підкреслено погіршення ситуації зі свободою слова в Туреччині, де понад 200 журналістів були заарештовані або затримані після спроби державного перевороту в середині 2016 року. Угорщину також критикували за "дуже високу концентрацію ЗМІ в руках проурядових олігархів".

Генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд заявив, що доповідь може "послужити основою для діалогу з державами-членами щодо шляхів поліпшення середовища свободи ЗМІ".

"Свобода слова має вирішальне значення для реалізації всіх інших прав людини, і вона заслуговує найпильнішої уваги наших держав-членів", - заявив він.

В цілому частка відповідей держав на загрози для ЗМІ в 2018 році склала 39%, що, як говориться в доповіді, є дуже низьким показником.

Платформа була запущена в квітні 2015 року для сприяння співробітництву між членами Ради Європи щодо можливих захисних або коригувальних дій проти посягань на незалежність засобів масової інформації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter