Павло Клімкін / REUTERS

МЗС України засуджує насильство на кордонах Венесуели із сусідніми країнами з боку лояльних до режиму Ніколаса Мадуро силовиків.

Про це на своїй сторінці у Twitter написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

«Ми рішуче засуджуємо безпрецедентне насильство на кордонах Венесуели, яке призвело до загибелі і поранень людей. Ми вимагаємо, щоб режим узурпатора влади Мадуро припинив ці негідні дії і щоб терміново було забезпечено передачу гуманітарної допомоги», – написав Клімкін іспанською мовою.

Відео дня

23 лютого відбулися зіткнення на кордоні Венесуели і Колумбії через намагання опозиції ігнорувати урядову заборону і пропустити гуманітарну допомогу в країну. За останніми даними, кількість загиблих унаслідок сутичок зросла до чотирьох.

Довідка УНІАН. 10 січня Ніколас Мадуро вступив на посаду президента Венесуели після переобрання на другий термін. США і держави Латинської Америки назвали його узурпатором влади, який привів цю країну до гуманітарної кризи.

21 січня в столиці країни Каракасі група військових зажадала усунути президента від влади і закликала громадян країни приєднатися до акцій протесту.

Читайте такожУ Венесуелі сталися сутички протестувальників з армією, є загиблі

23 січня лідер опозиції Хуан Гуайдо проголосив себе виконувачем обов'язків глави держави. Мадуро назвав це державним переворотом, організованим Вашингтоном, і оголосив про розрив дипломатичних відносин зі США. Він заявив, що не має наміру залишати пост президента Венесуели до закінчення терміну повноважень у 2025 році.

26 січня державний секретар США Майк Помпео заявив, що Китай і Росія підтримують режим Мадуро у Венесуелі з наміром повернути мільярди доларів, вкладені в його режим.

Заступник генерального секретаря ООН з політичних питань Розмарі Ді Карло заявила про серйозне погіршення гуманітарної ситуації у Венесуелі. За даними ООН, з 2015 року Венесуелу залишили близько 2,3 млн осіб.

31 січня Європарламент визнав Гуайдо законним тимчасовим президентом Венесуели. Також Гуайдо як легітимного президента Венесуели визнали США, Канада, країни Латинської Америки.

4 лютого президент Франції, керівники урядів Іспанії та Австрії, міністри закордонних справ Великої Британії, Данії та Латвії заявили про визнання Гуайдо тимчасовим виконувачем обов'язків президента Венесуели.