этот материал доступен на русском

Кількість населення в світі практично перестане зростати до 2100 року – експерти

04:31, 18 червня 2019
Світ
1139 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це свідчать результати аналізу, проведеного американською соціологічною організацією Pew Research Center, на основі даних ООН, пише Голос Америки.

Населення світу досягне 10,9 мільярда і зростання уповільниться до 0.1% з теперішніх темпів у 1-2% щорічно, пишуть дослідники.

За висновками дослідження Pew, у середньому кількість пологів на одну жінку становитиме 1,9 на 2100 рік, що недостатньо для відтворення населення. Наразі цей показник складає – 2,5.

Читайте такожForeign Policy: Майбутнє на Землі буде страшним через п’ять ключових проблем

Середній (медіанний) вік населення зросте до 42 у 2100 з теперішніх 31, через зростання очікуваної тривалості життя та зменшення народжуваності.

Африка - єдиний регіон, де населення потужно зростатиме до кінця століття. Населення Північної Америки, Австралії та Нової Зеландії також зростатимуть, але повільніше, ніж населення Африки.

В Європі та Південній Америці, населення до 2100 року скоротиться. Населення Азії зростатиме до 2055 року, а потім почне скорочуватись. Населення Північної Америки зростатиме в основному за рахунок міграції.

Більше половини зростання населення світу відбуватиметься в п'яти країнах Африки і в Пакистані.

Індія перевершить Китай, як найбільш населена країна світу у 2027 році.

Як повідомляв УНІАН, за даними ООН, чисельність населення Землі в 2019 році склала 7,7 млрд людей. До 2050 року організація очікує зростання числа людей до 9,7 млрд, а до кінця століття - приблизно до 11 млрд.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter