
Росія зламала тисячі камер спостереження на західному кордоні України, щоб відстежувати і перешкоджати надходженню допомоги від союзників в Україну. Про це пише The Guardian з посиланням на розвідувальну службу Великої Британії.
Зазначається, що підрозділ ГРУ 26165 звинувачується у використанні безлічі методів для нападу на організації, що надають іноземну допомогу, а також у надсиланні фішингових листів, що містять порнографію та підроблену професійну інформацію, та отримання паролів до вкрадених акаунтів для проникнення в системи.
За даними ЗМІ, РФ отримала доступ до близько 10 000 камер поблизу "військових об'єктів і залізничних станцій для відстеження переміщення матеріалів в Україну", з яких 80% перебували в Україні та 10% у Румунії.
Стверджується, що 4% цільових камер розташовувалися в Польщі, 2,8% в Угорщині та 1,7% у Словаччині. Місцезнаходження інших цільових камер не було вказано. Повідомляється, що злом надав би доступ до "моментального знімка" зображень із камер.
Також стверджується, що було зроблено й інші спроби, спрямовані на збір конфіденційної інформації про постачання, такої як розклад поїздів і транспортні накладні. "Принаймні в одному випадку зловмисники намагалися використовувати голосовий фішинг, щоб отримати доступ до привілейованих облікових записів, видаючи себе за ІТ-персонал", - ідеться у звіті.
Також зазначається, що тематика фішингових листів була різноманітною і варіювалася від професійних тем до тем для дорослих. Фішингові листи часто надсилали через зламані облікові записи або безкоштовні облікові записи веб-пошти. Листи зазвичай писали рідною мовою цілі та надсилали одному цільовому одержувачу.
Національний центр кібербезпеки Великої Британії закликав приватні компанії, які беруть участь у доставці допомоги Україні, "вжити негайних заходів для свого захисту".
Диверсійно-підривна робота РФ у Європі
Раніше в Нідерландах заявили, що російська військова розвідка спробувала зламати Міністерство оборони країни, щоб перешкодити військовій підтримці України.
А міністр у справах цифрових технологій Кшиштоф Гавковський зазначав, що роль Польщі як центру допомоги Україні зробила її ключовою мішенню для російських диверсій, кібератак і дезінформації.