Офіційні особи у Вашингтоні дедалі частіше публічно хвалять несподіване вторгнення Києва на російську територію, оскільки Україні вдалося поставити в незручне становище Путіна, підірвати військову стратегію Кремля і захопити великі ділянки землі вздовж кордону, пише Politico.
Видання нагадує, що президент Джо Байден заявив, що просування України на території Росії поставило Москву в скрутне становище, одночасно визнавши, що США ведуть переговори з Києвом, оскільки вторгнення триває.
"Це створює справжню дилему для Путіна, і ми перебуваємо в прямому, постійному контакті з українцями", - зазначив Байден.
Відео дня
Слова підтримки України пролунали й від інших офіційних осіб США.
У Politico нагадали, як сенатор Річард Блюменталь заявив, що військові посадовці США "вражені й трохи спантеличені" українською операцією, "тому що вони зробили це так добре".
Похвалив українські сили голова Палати представників із закордонних справ Майкл Маккол:
"Я думаю, це послання українців: "Послухайте, якщо ви дасте нам те, що нам потрібно для перемоги, ми зможемо перемогти".
Також підтримку української операції на території Росії висловив член палати представників Джиммі Панетта:
"Очевидно, що це зміцнить моральний дух України, українського народу, особливо з урахуванням того важкого літа, яке вони пережили. Це показує, що вони можуть почати наступ, демонструючи Заходу, що вони можуть битися".
У Politico додали, що вторгнення України знаменує собою друге літо поспіль, коли Путін зазнає серйозного військового приниження. І цей поштовх безумовно зміцнить позиції Києва.
На тлі всього цього на адресу США лунають заклики посилити підтримку України перед обличчям майбутніх успіхів, пише видання.
"Зеленський матиме хоча б деяку підтримку у Вашингтоні, коли Конгрес знову збереться у вересні", - йдеться в статті.
Військова операція ЗСУ в Курській області Росії
Нагадаємо, видання Financial Times повідомило, що представники України і РФ починають переговори про обмін військовополоненими в Курській області.
Зазначалося, що факт ведення роботи над підготовкою обміну виданню підтвердили в українській військовій розвідці.