
Уряди країн ЄС закликають призупинити прийняття будь-яких важливих рішень, які пов'язані зі США, серед яких і значні оборонні інвестиції, поки не буде отримано результатів саміту НАТО, що відбудеться наступного місяця в Гаазі. Про це повідомили дипломати та урядовці для Financial Times.
Крім того, чиновників НАТО закликають максимально скоротити масштаби саміту військового альянсу, аби мінімізувати можливість зіткнень з президентом США Дональдом Трампом через невизначеність щодо того, що він може зробити під час цього заходу.
"Поряд з інтенсивними переговорами між ключовими європейськими лідерами та генеральним секретарем НАТО Марком Рютте про те, як заспокоїти Трампа на зустрічі 24-25 червня, столиці також закликають Європейську комісію уникати антагонізму з Білим домом напередодні саміту", - йдеться у матеріалі.
За словами офіційних осіб, учасники мають уникати провокаційних публічних дискусій щодо торговельних заходів у відповідь на мита Трампа, відтермінування рішень щодо оборонних закупівель, а також уникнення критики підходу США щодо України та їхньої риторики стосовно анексії Гренландії.
"Перед Гаагою панує велика нервозність, і загальна думка полягає в тому, щоб зробити все можливе, щоб доставити [Трампа] туди, сказати йому те, що він хоче почути, і вивезти його звідти без жодної катастрофи", - зазначив один високопоставлений чиновник ЄС для FT.
Водночас високопосадовець НАТО додав:
"Нам потрібно розробити надійний план впорядкованого переходу відповідальності [від США до Європи]. Це єдиний, ключовий пріоритет ... понад усе".
Своєю чергою американські чиновники повідомили своїм союзникам по НАТО, що попри те, що Трамп планує взяти участь у саміті, він може скасувати його, якщо не буде досягнуто домовленості між іншими 31 членами НАТО про те, що вони будуть витрачати більше коштів та братимуть на себе більше зобов'язань для захисту Європи.
"Гроші, гроші, гроші, гроші. Він (Трамп - УНІАН) не хоче говорити ні про що інше, а [додаткові теми] можуть зачекати", - зауважив один європейський дипломат.
Чиновники кажуть, що це може призвести до того, що основні політичні питання, які обговорювалися на попередніх самітах, а саме заявка України на членство в ЄС, відносини з азійськими країнами-партнерами та питання, пов'язані зі зміною клімату, різко знизять свою важливість.
"Європа повинна готуватися до того, що США умивають руки. Це цілком здійсненне завдання. Шлях до нього є... але ми не можемо вдавати, що не чуємо того, що говорять нам американці", - наголосив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський.
Політика Трампа - останні новини
Як писав УНІАН, президент США Дональд Трамп оголосив про першу угоду в торговельній війні. За інформацією ЗМІ, таку угоду буде укладено з Великою Британією. Журналісти кажуть, що таке рішення Трампа може бути сигналом про те, що подібні угоди можуть бути близькі й з іншими країнами.
Водночас президент США зробив нову заяву щодо врегулювання війни в Україні. Він вважає, що сторони наближаються до точки, коли треба ухвалювати певні рішення.