Трамп заявив, що нові мита будуть взаємними / фото - скріншот

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення нових взаємних тарифів з іншими країнами, повідомляє Bloomberg.

"За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні мита для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що вони роблять це з нами, а ми робимо це з ними. Дуже просто. Простіше не буває", - сказав Трамп.

Також американський лідер заявив, що мита повернуть "золотий вік".

Відео дня

"Робочі місця і заводи повернуться в нашу країну, і ви вже бачите, як це відбувається. Ми зміцнимо нашу вітчизняну промислову базу", - наголосив президент США.

За словами Трампа, відповідні тарифи призведуть до "посилення конкуренції та зниження цін для споживачів" у США.

Трамп нагадав, що опівночі за Вашингтоном США запровадять мита в розмірі 25% на всі автомобілі іноземного виробництва та запчастини, що імпортуватимуться до Штатів. Мита на авто почнуть діяти вже з 3 квітня, а на запчастини - трохи пізніше.

Крім того, американський лідер оголосив, що США вводять 20% мита на товари з Європейського Союзу. Мінімальні мита для інших країн від США становитимуть 10%.

Проти Китаю США вводять 34% мита, а проти Великої Британії - 10%. До України застосовується мінімальне 10% мито.

Під час свого виступу американський лідер показав таблицю з усіма взаємними митами, які США введуть проти інших країн.

Трамп показав таблицю взаємних мит США / фото - скріншот

Взаємні тарифи США:

  • Китай - 34%;
  • Європейський союз - 20%;
  • В'єтнам - 46%;
  • Тайвань - 32%;
  • Японія - 24%;
  • Індія - 26%;
  • Південна Корея - 25%;
  • Таїланд - 36%;
  • Швейцарія - 31%;
  • Індонезія - 32%;
  • Малайзія - 24%;
  • Камбоджа - 49%;
  • Велика Британія - 10%;
  • ПАР - 30%;
  • Бразилія - 10%;
  • Бангладеш - 37%;
  • Сінгапур - 10%;
  • Ізраїль - 17%;
  • Філіппіни - 17%;
  • Чилі - 10%;
  • Австралія - 10%;
  • Пакистан - 29%;
  • Туреччина - 10%;
  • Шрі-Ланка - 44%;
  • Колумбія - 10%;
  • Перу - 10%;
  • Нікарагуа - 18%;
  • Норвегія - 15%;
  • Коста-Ріка - 10%;
  • Йорданія - 20%;
  • Домініканська Республіка - 10%;
  • ОАЕ - 10%;
  • Нова Зеландія - 10%;
  • Аргентина - 10%;
  • Еквадор - 10%;
  • Гватемала - 10%;
  • Гондурас - 10%;
  • Мадагаскар - 47%;
  • М'янма (Бірма) - 44%;
  • Туніс - 28%;
  • Казахстан - 27%;
  • Сербія - 37%;
  • Єгипет - 10%;
  • Саудівська Аравія - 10%;
  • Сальвадор - 10%;
  • Кот-д'Івуар - 21%;
  • Лаос - 48%;
  • Ботсвана - 37%;
  • Тринідад і Тобаго - 10%;
  • Марокко - 10%.

Крім цього Трамп запропонував іншим країнам спосіб знизити мита до нуля.

"Якщо ви хочете, щоб ваша тарифна ставка дорівнювала нулю, то ви виробляєте свій продукт прямо тут, в Америці", - підкреслив президент США.

Після свого виступу Трамп підписав указ про введення взаємних мит з іншими країнами.

В агентстві пояснили, що мита для кожної країни, найімовірніше, становлять приблизно половину відсоткової ставки тарифів, які кожна країна стягує зі США. Наприклад, для Китаю вказано 34% мита проти 67%, які, як вважається, стягують зі США.

Торгова війна Трампа - інші новини

Раніше в Bloomberg писали, що нові мита президента США Дональда Трампа перевернуть з ніг на голову світову економіку. Зазначається, що за перші три місяці цього року американські акції показали найгірший результат з 2023 року.

За даними Bloomberg, за максимального підходу середні ставки мит у США збільшаться до 28 відсоткових пунктів, що призведе до зниження ВВП США на 4% і зростання цін майже на 2,5% протягом двох-трьох років.

Крім того, видання CNN повідомляло, що Китай, Японія і Південна Корея готують відповідь на мита Трампа. Ці три країни 31 березня провели економічні переговори вперше за п'ять років. Сторони домовилися розвивати справедливу торгівлю і зміцнювати економічні зв'язки.

Вас також можуть зацікавити новини: