Байден відкрито висловив підтримку Ізраїлю / фото REUTERS

Як найсильнішому союзнику Ізраїлю та наддержаві, США судилося зіграти особливу роль у конфлікті, який загострився. Цілком очевидно, що вони повинні підтримати жертву терористичної атаки - Ізраїль, і менш очевидно те, що Штати також повинні запобігти поширенню пекла по всьому регіону і світу, пише Bloomberg.

"Ризик того, що це станеться, не піддається кількісній оцінці, але реальний. Це буде не перший випадок, коли, здавалося б, незв'язані конфлікти зливаються у ще більшу катастрофу, хоча б тому, що у всіх боях зацікавлені одні й ті ж сторони. У 1914 році така ланцюгова реакція за чотири тижні призвела від вбивства сербським націоналістом ерцгерцога Габсбурга до повномасштабної війни між великими державами. Нічого подібного не повинно відбутися в 2023 році", - йдеться у публікації.

Зазначається, що ізраїльтяни цілком мають право знищити угруповання ХАМАС. І партнери Ізраїлю повинні підготуватися до людських страждань, оскільки терористи використовують своїх побратимів-палестинців у якості живого щита, а полонених ізраїльських цивільних осіб - у якості заручників.

Відео дня

"Ізраїль також заслуговує на підтримку, якщо йому необхідно розширити свої удари по Лівану по Хезболлі, терористичному угрупованню, яке, як і ХАМАС, фінансується та озброюється Іраном та яке хотіло б відкрити другий фронт проти сіоністів. Якщо є докази того, що мулли у Тегерані були натхненниками проникнення ХАМАС, Ізраїлю навіть належить вжити заходів у відповідь проти Ірану", - пише Bloomberg.

Зараз не тільки президент США Джо Байден, але і всі у Конгресі, демократи або республіканці, повинні усвідомити, що завдання Америки полягає у тому, щоб змусити деяких проявити стриманість, йдеться у публікації. Серед них - наслідний принц Саудівської Аравії Мухаммед бен Салман. Також США варто "працювати" з президентами Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом і Єгипту - Абдель-Фаттахом Ас-Сісі:

"Обидва, як правило, короткозорі у визначенні власних інтересів, і їм потрібно буде нагадати про свою геополітичну відповідальність".

Згадується у публікації і президент Росії Володимир Путін, який" веде геноцидну війну проти України і дозволяє своїм поплічникам натякати на ядерну ескалацію", і президент Китаю Сі Цзіньпін, який загрожує миру в Тайванській протоці і Південно-Китайському морі, і північнокорейської диктатор Кім Чен Ин.

"Цей клубок геополітичних складнощів, настільки ж заплутаний, як і заплутані ситуації в Європейському Альянсі у 1914 році, тепер є суворим випробуванням державного мистецтва Байдена. У жахливому сценарії відповідні дії Ізраїлю проти Тегерана, скажімо, призведуть до війни на декількох театрах військових дій... За умови, що США будуть вести себе мудро, цього не станеться", - констатує Bloomberg.

Війна в Ізраїлі - реакція Байдена

Як писав УНІАН, у день нападу бойовиків ХАМАС на Ізраїль, 7 жовтня, президент США Джо Байден заявив, що Штати підтримують Ізраїль:

"Ми ніколи не відмовимо їм у підтримці. Ми подбаємо, щоб вони мали допомогу, щоб вони могли продовжувати захищати себе".

Перед цим він говорив з прем'єр-міністром Ізраїлю Беньяміном Нетаньяху, якого запевнив у тому, що повністю підтримує право Ізраїлю на самооборону.

Вас також можуть зацікавити новини: