
Дозвіл США на закупівлю зброї для України на суму 50 мільйонів доларів є краплею в морі для задоволення поточних потреб ЗСУ. Про це військовий експерт, засновник БО "Реактивна пошта" Павло Нарожний сказав в ефірі на Радіо NV, відповідаючи на запитання, чи є сума у 50 млн доларів на закупівлю зброї відчутною, якщо зважати на реалії бойових дій на фронті.
Як відзначив Нарожний, для прикладу, один артилерійський снаряд калібру 155 мм коштує приблизно 3 тисячі доларів. "Десять тисяч пострілів - це 30 мільйонів доларів", - повідомив експерт.
Водночас, якщо брати до уваги останній великий пакет допомоги за часів адміністрації президента США Джо Байдена обсягом понад 60 млрд доларів, і якщо його розділити на 365 днів, то вийде приблизно 150 млн доларів на добу.
"Тобто, 50 млн, іншими словами - це крапля у морі в наших потребах, які у нас є", - наголосив Нарожний.
При цьому, якщо цю суму у 50 млн спрямувати на авіацію, то теоретично можна придбати один винищувач F-16 без запчастин і зброї до нього:
"Якщо ми поміряємо ракетами ATACMS, які коштують приблизно 2 млн доларів за одиницю - це 25 ракет. Нібито непогана кількість. Якщо поміряти ракетами "Петріот" - є різні ракети, є різні ціни для внутрішнього споживача і для зовнішнього, для експорту, то одна ракета вартує від 2 до 10 млн доларів. Тобто, це відбиття однієї ракетної атаки на якийсь обласний центр України. Тобто, це невеличкі гроші".
Допомога США для України
Як повідомляв УНІАН, цього тижня з'явилася інформація, що вперше з моменту повернення Дональда Трампа до Білого дому, Державний департамент США поінформував Конгрес про намір дати дозвіл на експорт оборонної продукції до України через прямі комерційні продажі (DCS) на суму 50 мільйонів доларів.
Цей дозвіл було подано відповідно до закону про контроль за експортом озброєння, який надає президенту США повноваження контролювати імпорт та експорт оборонних товарів і послуг.