Дослідження показує, що трудоголіки не отримують насолоди від роботи / ua.depositphotos.com

Численні дослідження стверджують, що трудоголіки - люди, які страждають від залежності від своєї роботи - зазвичай відчувають негативні емоції, такі як ворожість, тривога та провина, коли вони не виконують стільки роботи, скільки хотіли б. Водночас нове дослідження показує, що трудоголіки не отримують насолоди від своєї роботи.

Як пише StudyFinds, команда з Болонського університету провела психологічний тест на 139 штатних працівниках. Потім вони аналізували настрій цих працівників протягом дня за допомогою програми на їхніх телефонах.  Результати дослідження, опубліковані в Journal of Occupational Health Psychology, показали, що настрій трудоголіків загалом гірший, ніж у інших, навіть коли вони займаються роботою своєї мрії.

"Отже, це неправда, що люди, залежні від роботи, отримують більше задоволення від своєї трудової діяльності; Навпаки, результати підтверджують, що, як і в інших формах поведінкової залежності та залежності від психоактивних речовин, початкова ейфорія змінюється негативним емоційним станом, який пронизує людину навіть під час роботи", - зазначається в дослідженні

Відео дня

Крім того, виявилося, що у трудоголіків негативний настрій протягом дня був набагато більш стійким, незалежно від зовнішніх факторів. Це може свідчити про підвищений щоденний рівень стресу, і може бути причиною більш високого ризику розвитку вигорання та серцево-судинних проблем.

"Це може бути наслідком нездатності трудоголіка оцінити необхідні зусилля, які варто вкладати в роботу, що призводить до значного зменшення періоду відключення від роботи і відновлення", - припускають дослідники.

Результати також показують, що жінки більш вразливі до трудоголізму, ніж чоловіки, що може бути результатом гендерних очікувань, які все ще глибоко вкорінені в нашій культурі.

Автори дослідження вважають, що трудоголізм небезпечний і в деяких випадках навіть може призвести до смерті. Крім того, враховуючи, що трудоголіки часто займають відповідальні посади, їхній негативний настрій може легко вплинути на їхніх колег. Тож організації повинні серйозно оцінити цей ризик, щоб перешкоджати поведінці, яка сприяє трудоголізму, наголошують вчені.

Щоб визначити, чи є ви трудоголіком, можете пройти цей тест, точність якого вразила багатьох. Він покаже, працюєте ви забагато чи замало.

Вас також можуть зацікавити новини: