Викиди парникових газів від тваринництва в Євросоюзі становлять 17% \ фото REUTERS

Викиди парникових газів від тваринництва в Євросоюзі становлять 17% від загального обсягу викидів в ЄС і завдають більшої шкоди клімату, ніж всі автомобілі, що знаходяться у використанні.

Читайте такожВчені заявили про шкоду fast fashion для навколишнього середовищаПро це йдеться в дослідженні Greenpeace, повідомляє "Європейська правда" з посиланням на RTBF. Зібрані дані показують, що викиди від тваринництва збільшилися на 39 млн тонн CO2 (+6%) в період з 2007 по 2018 рік. Це еквівалентно збільшенню на 8,4 млн автомобілів на європейських дорогах, порівнює Greenpeace.

Тварини на європейських фермах продукують 502 млн тонн CO2 на рік.

Відео дня

З урахуванням непрямих викидів, таких як викиди від виробництва м'яса, сільськогосподарських культур, вирубки лісів, йдеться про викиди у розмірі 704 млн тонн CO2.

В даний час Євросоюз працює над новим законодавством про клімат, яке оновлює кліматичні цілі і визначить сільськогосподарську політику ЄС на наступні сім років.

Greenpeace Europe сподівається, що Європа скоротить поголів'я худоби і припинить субсидування промислового землеробства. Скорочення тваринництва на 50% призведе до скорочення викидів CO2 на 250 млн тонн, зазначає організація.

"Європейські лідери занадто довго ігнорували вплив тваринництва на клімат. Наука зрозуміла, як і цифри: ми не зможемо запобігти найгіршим кліматичним змінам, якщо політика продовжуватиме захищати промислове виробництво м'яса і молочних продуктів", - зазначив директор сільськогосподарського підрозділу Greenpeace Марко Контієро.

Єврокомісія планує скоротити викиди парникових газів у країнах ЄС на 55% до 2030 року.

Новини по темі: