
Малий плямистий ківі, або ківі-пукупуку, був уперше за 50 років помічений у віддаленій зоні дикої природи Адамс у Новій Зеландії.
Самку цього крихітного і дуже рідкісного птаха випадково помітив мисливець Департаменту охорони природи (DOC) і повідомив про це фахівцям. Це спонукало інспектора з біорізноманіття DOC Іена Грема вирушити в Адамс, щоб знайти ківі, пише rnz.
Фахівець зазначив, що його пошуки увінчалися успіхом. "Я був у захваті, коли ми нарешті наздогнали самку. Ми зібрали пір'я у маленького плямистого ківі, щоб підтвердити, що цей птах дійсно - ківі-пукупуку, найменший вид ківі", - пояснив фахівець.
"Ми дочекаємося результатів генетичного аналізу, але, схоже, вони підтвердять, що це ківі-пукупуку", - сказав Грем.
Після знахідки Грема учені повернулися в цей район і зловили самця ківі.
Видання зазначило, що ківі-пукупуку є найменшими птахами, що не літають і вони дуже вразливі перед хижаками. Ці ківі погано бачать, страждають від закладеного носа та мають різкий запах.
Незважаючи на роки пошуків, останнє відоме спостереження ківі-пукупуку на материку було 1978 року.
"Це дуже хвилююче відкриття для природоохоронної спільноти", - прокоментувала Емілі Кінг, керівник групи з відновлення популяції ківі.
Вона додала, що обох ківі випустили назад у дику природу з передавачами для відстеження їхнього переміщення.
"Сподіваюся, це допоможе нам дізнатися, чи є ще такі птахи, і ми сподіваємося, що це так", - висловила надію зоозахисниця.
Інші новини екології
У Новій Зеландії хочуть відродити вимерлих гігантських нелітаючих птахів. Протягом століть ці нелітаючі птахи були лише спогадом, частиною багатої, але втраченої природної спадщини Нової Зеландії.
А зовсім нещодавно стало відомо, що комаху, яку вважали вимерлою понад 20 років, знайшли в незвичайному місці в Таїланді.