У пакистанському Лахорі та індійському Делі зафіксували екстремальне забруднення повітря. Місцеві жителі розповіли The Guardian, з якими наслідками вони зіткнулися з початком "сезону забруднення".
"Навіть вихід на вулицю став справжнім фізичним випробуванням. Цього року небо було затягнуте хмарами вже в жовтні, і смог здається більш токсичним, ніж будь-коли", - поділилася з журналістами 28-річна студентка магістратури Джаварія з Лахора.
У виданні зазначили, що останніми днями якість повітря в Лахорі з населенням у понад 14 мільйонів осіб впала до найгіршого рівня на Землі. У місті індекс якості повітря минулого тижня становив понад 700, тоді як "здоровий" індекс не повинен перевищувати 50.
Індійський Делі також був оповитий щорічним густим токсичним смогом. Як і Лахор, індекс якості повітря в місті перебував у небезпечній позначці, підкреслили у виданні.
Місцева влада Делі та Лахора оголосила заходи щодо запобігання катастрофічним рівням забруднення повітря. Проте місцеві жителі вважають, що вони провалилися, додали у виданні.
Студентка Джаварія розповіла журналістам, що захворіла після підвищення рівня забруднення повітря в Лахорі. Вона заявила, що з кожним роком повітря в місті стає дедалі гіршим.
У виданні зазначили, що однією з причин появи смогу є практика фермерів спалювати стерню своїх культур, щоб швидко й дешево очистити свої поля. Попри те, що це незаконно в Індії та Пакистані, контроль за дотриманням закону слабкий, і таке трапляється досить часто.
Ще однією причиною погіршення якості повітря є промислові викиди від заводів і будівництв, а також вихлопні гази від вантажівок і автомобілів, підкреслили у виданні.
Журналісти поділилися, що така масштабна проблема призвела до того, що головна міністерка Пенджабу в Пакистані Мар'ям Наваз запропонувала відкласти всі розбіжності з Індією та почати ініціативу "смогової дипломатії" між двома країнами. Вона пояснила свою ідею:
"Смог - це не політична, а гуманітарна проблема. Повітря не визнає кордонів між нашими двома країнами. Неможливо боротися зі смогом, якщо обидва Пенджаби не зроблять спільних кроків".
Згідно зі звітом, опублікованим Інститутом енергетичної політики Чиказького університету, забруднення повітря є найбільшою загрозою здоров'ю в Індії, а жителі Делі втрачають до 8,5 років життя через його наслідки, зазначили у виданні.
36-річний Шакіл Хан у розмові з журналістами назвав забруднення повітря "повільною отрутою". Він поділився, що втратив свого батька через смог:
"У 2019 році я втратив батька через хворобу легенів. Він не курив жодного дня у своєму житті, але лікарі сказали мені, що його легені були пошкоджені. Чому це могло статися з людиною, якщо вона не курить? Це сталося, тому що він працював, як і я, на вулицях Делі".
Екологія - останні новини
Раніше в Укргідрометцентрі прокоментували повідомлення про катастрофічне забруднення повітря в Україні. Синоптики заявили, що чутки про нібито транскордонне перенесення пилу в Україну є некоректними.
Крім того, у новому звіті World Travel Market зазначено, що екстремальна погода змушує третину туристів змінювати відпускні плани. Експерти очікують, що екстремальна спека може істотно обмежити потоки туристів за деякими популярними напрямками.