Випередили Україну в експорті олії тільки Нової Зеландії, ЄС, Білорусі та США / фото УНІАН

Україна в 2018 році увійшла до п'ятірки найбільших експортерів вершкового масла, експортувавши у січні-жовтні 24,4 тисячі тонн цієї продукції, повідомила прес-служба Асоціації виробників молока.

Читайте такожУкраїна в 2018 році встановила рекорд з експорту сільгосппродукції

"За даними аналітичної служби Асоціації виробників молока (АВМ), за 10 місяців 2018 року Україна експортувала 24,4 тонни вершкового масла і увійшла до топ-5 світових експортерів", - йдеться в повідомленні.

Відео дня

При цьому на першому місці в п'ятірці експортерів вершкового масла знаходиться Нова Зеландія, яка в 2018 році експортувала 410,3 тисячі тонн, на другому місці - країни Європейського Союзу (151,2 тисячі тонн), на третьому - Білорусь (більше 73 тисяч тонн), на четвертому - США (43,7 тисячі тонн).

За словами аналітика асоціації Яни Музиченко, це стало можливим за рахунок конкурентних цін на тлі європейських.

"Українське масло в 2018 році коштувало в середньому 4,5 долара/кілограм, тоді як європейське - 5-5,2 долара/кілограм. Саме ціна стала вирішальним чинником того, що вже другий рік Україна активно співпрацює з Нідерландами. Ця країна стоїть на другому місці основних імпортерів українського вершкового масла. Перше посіло Марокко", - зазначила Музиченко.

Вона підкреслила, що така співпраця говорить про те, що Україна сформувала свій позитивний імідж на зовнішніх ринках і може працювати і без російського ринку. Крім того, додала експерт, якість українського молока, з якого виготовляють цю продукцію, в останні роки значно поліпшується. Так, починаючи з 2013 року частка молока ґатунку екстра в структурі надходжень на переробку зросла з 9,8% до 20,6%.

Експерти додали, що в 2018 році Україна також увійшла до трійки лідерів з постачання на зовнішні ринки казеїну - білка, що використовується у фармакологічній та харчової промисловості для виготовлення дієтичного харчування.

"Тут ми поступаємося лише Нової Зеландії, яка експортувала минулого року 78,5 тисячі тонн молока, і ЄС, яка поставила на зовнішні ринки 66,6 тисячі тонн. Експорт України становив 7,1 тисячі тонн", - зазначила Музиченко.

Крім того, додали в прес-службі, Україна посіла восьме місце серед світових експортерів сухого незбираного молока. Так, у 2018 році Україна поставила 22,1 тисячі тонн цієї продукції, випередивши Туреччину, але поступившись Канаді, яка посіла сьоме місце в рейтингу.

Як повідомляв УНІАН, за даними Мінагропроду, в 2018 році Україна увійшла в десятку найбільших експортерів молочної продукції.

За даними Державної служби статистики, виробництво молока в Україні у 2017 році склало 10,3 мільйона тонн, що на 0,5% менше, ніж в 2016 році.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), українські виробники молока за підсумками 2017 року збільшили експорт молочної продукції на 82,4% в порівнянні з 2016 роком, коли було експортовано 109,2 тисячі тонн на суму 158 мільйонів доларів.