Ілюстрація REUTERS

У січні-березні 2020 року обсяг вкладень у сільському господарстві, мисливстві та надання пов'язаних з ними послуг зменшився порівняно з показником аналогічного періоду минулого року на 35% - до 7 млрд грн.

Читайте такожІнвестиції в українську економіку скоротилися більш ніж на третину

Про це повідомляється в релізі Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки».

Відео дня

«Скорочення інвестицій в аграрний сектор економіки на 35,3%, яке відбулося за три місяці 2020 року, - це один з найбільших спадів капіталовкладень за останні 5 років після початку військових дій на сході України і тимчасової втрати територій АР Крим, частини Донецької і Луганської областей», - наводяться в релізі слова завідувача відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Олександра Захарчука.

Найбільше зниження обсягів інвестицій в агропромисловій сфері, за даними релізу, зафіксовано у сфері лісового господарства та лісозаготівлі. У порівнянні з першим кварталом 2019 року капіталовкладення зменшилися на 67,1% - до 33,5 млн грн.

«Таку динаміку можна було б пов'язати з карантинними обмеженнями, які запровадив уряд через пандемію коронавірусу. Однак спад інвестиційного забезпечення стався ще раніше - у 2019 році. Він є наслідком непослідовної та недосконалої інвестиційної політики держави в аграрній сфері, у якій переважають засади залишкового виділення бюджетних коштів на інвестиційні заходи в сільському господарстві», - зазначив Захарчук.

Він вважає, що для поліпшення інвестиційного забезпечення сільського господарства державі слід сконцентрувати зусилля на реалізації заходів щодо підвищення ефективності діяльності агропідприємств та створення дієвого механізму державної підтримки інноваційно-інвестиційної діяльності сільськогосподарських товаровиробників.

Експерт зазначив, що, за даними Державної служби статистики, загальні капітальні інвестиції в національну економіку держави становили лише 76,9 млрд грн, що на 29% менше показника в 108,3 млрд грн за відповідний період минулого року.

Як повідомляв УНІАН, уряд повністю зберіг суму державної підтримки аграріїв на 2020 рік після внесення змін до бюджету, необхідних для боротьби з поширенням коронавірусу в Україні. Зокрема, в бюджеті закладено витрати у сумі 4 млрд грн за ключовими напрямами: тваринництво, фермерство, садівництво, компенсація вартості сільськогосподарської техніки та компенсація відсотків за кредитами.