
Група народних депутатів пропонує Верховній Раді підвищити вдвічі граничний рівень відшкодування вкладів фізичним особам - до 400 тисяч гривень.
Відповідний законопроект про внесення змін в Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" зареєстровано на сайті парламенту.
На думку депутатів, таке підвищення гарантованої суми виплат є обґрунтованим і враховує інфляцію, коливання валютного курсу і падіння купівельної спроможності гривні.
Законопроектом пропонується встановити диференційований регулярний внесок для банків у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб залежно від ступеня ризику в діяльності банку, та встановити граничні розміри таких внесків не більше 1,5% від бази нарахування в національній валюті та 2,4% від бази нарахування в іноземній валюті. Тоді як зараз розмір базової річної ставки збору становить 0,5% бази нарахування в національній валюті та 0,8% бази нарахування в іноземній валюті.
Депутати вважають, що залежність розміру регулярного внеску до Фонду гарантування від ступеня ризику в діяльності банку стимулюватиме банки до більш виваженої та поміркованої моделі розвитку.
Як повідомляв УНІАН, у процесі очищення банківської системи Національний банк України за 2014-2015 роки визнав неплатоспроможними 63 банку, які передані в управління Фонду гарантування вкладів. З початку цього року НБУ вирішив вивести з ринку ще 15 фінустанов.
Балансова вартість активів неплатоспроможних банків в управлінні Фонду становить 448 мільярдів гривень, при цьому оціночна вартість цих активів в 4,5 рази нижчий, що обумовлено сталася девальвацією гривні і низькою якістю активів. 80% активів неплатоспроможних банків представлені кредитами, обслуговування яких переважно припиняється з введенням в банк тимчасової адміністрації.
Раніше фонд озвучував плани виручити від продажу активів банків-банкрутів у поточному році 7,5 мільярда гривень.