Нацбанк може знову знизити облікову ставку у найближчі місяці, заявив директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус Банку" / фото УНІАН

У найближчі місяці Нацбанк може знову знизити облікову ставку, що призведе до зменшення відсоткових ставок за депозитами, тому у жовтні вдалий час розмістити кошти з максимальною прибутковістю.

Про це розповів директор департаменту роздрібного бізнесу "Глобус Банку" Дмитро Замотаєв, йдеться у статті УНІАН.

За його словами, до листопада найбільш вигідним способом для громадян не лише зберегти, а й примножити власні статки, є розміщення вільних коштів на депозитах. При цьому це стосується як гривневих, так і валютних вкладів. 

Відео дня

"Наразі середні ставки за гривневими вкладами з розміщенням від 3 до 6 місяців складають 15%, а середня дохідність вкладів з розміщенням від 9 місяців до 1 року складає 14,2-14,5% (поступово середні ставки за такими вкладами знизяться до 14 відсотків)", - сказав експерт.

За його словами, зараз найбільш популярними є вклади терміном до півроку:  вже понад половина нових депозитів відкривається саме на такий термін. Головна причина їхньої популярності полягає у вдалому співвідношенні відносно короткого терміну вкладу та отримуваного доходу, пояснив Замотаєв.

При цьому, окрім загальної суми доходу, громадянам варто звернути увагу ще й на чистий прибуток з урахуванням інфляції (інфляція у річному вимірі вже скоротилася до 7,1%). Тому наразі "чистий" прибуток за гривневими вкладами складає 4-5 відсотків.

"В листопаді-грудні цілком можливе подальше зниження розміру облікової ставки НБУ на 1-2 відсотки - до 19-18%. Тобто ставки за гривневими вкладами теж почнуть знижуватися. Таким чином, головна порада громадянам, що планують вкласти гроші з метою отримання прибутку: не зволікати, адже саме у жовтні ставки за гривневими вкладами будуть найбільш привабливими", - попереджає Замотаєв.

Відсоткові ставки в Україні

У вересні правління Національного банку ухвалило рішення знизити облікову ставку з 22% до 20%.

Облікова ставка - це монетарний інструмент, що визначає відсоток, під який Нацбанк надає кредити банкам. Від цього залежать відсотки, під які банки будуть надавати кредити і депозити населенню та бізнесу.

Вас також можуть зацікавити новини: