У нинішніх умовах на валютному ринку складно визначитися, що робити з валютою. Експерти дали українцям кілька порад.
Так, економіст Олег Пендзин у коментарі ТСН зазначив, що для тих, хто має депозити в гривні, нічого не змінилося - це найпростіший і найнадійніший спосіб не тільки зберегти заощадження, а й дещо заробити, поки відсотки перекривають інфляцію.
"Ті, хто наполегливо купує валютну готівку, у збитку. Наприклад, за червень курс продажу долара знизився в середньому на 25 копійок, а курс купівлі - на 10 копійок. Тобто за можливої конвертації його в гривню маємо мінус 35 копійок на кожному доларі, а кожні 40 гривень на депозиті дали дохід у 40 копійок", - пояснив експерт.
При цьому фінансовий аналітик Андрій Шевчишин зазначив, що багато українців більше довіряють не гривні або долару, а євро.
"Схоже, що євроорієнтування України починається з євро. За 5 місяців 2024 року українські банки завезли готівкового євро на 5% більше, ніж за весь 2023 рік, а саме: 1,61 мільярда євро проти 1,53 мільярда. Кожна четверта банкнота - це євро", - зазначив аналітик.
Своєю чергою президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко дав українцям, які їдуть до Європи, практичну пораду - не варто купувати євро номіналом більше ніж 100 євро, бо банкноти більшого номіналу не завжди приймають під час готівкових розрахунків.
Курс долара в Україні - прогноз
Кабмін у Бюджетній декларації на 2025-2027 роки прогнозує зростання курсу долара до більш ніж 45 гривень, а також уповільнення зростання економіки наступного року
При цьому економічні експерти вважають, що в перший тиждень липня на валютному ринку буде спокійно, а можливе зростання курсу долара буде незначним і короткочасним.