У Києві дешевшає житло, каже експерт з нерухомості Олександр Бойко / фото ua.depositphotos.com

У Києві за останній місяць знизилася середня вартість квадратного метра в новобудовах. Про це УНІАН повідомив експерт з нерухомості та рієлтор Олександр Бойко.

"Ця тенденція стала помітною на ринку, і є кілька факторів, які могли вплинути на таку зміну. Ситуацію на ринку нового житла в Києві можна охарактеризувати як динамічну та залежну від багатьох зовнішніх і внутрішніх чинників", – сказав Бойко.

За його словами, падіння цін на житло в новобудовах у Києві може бути пов'язане насамперед зі зменшенням попиту. Оскільки через економічну невизначеність, багато потенційних покупців відкладають рішення про придбання житла.

Відео дня

Також експерт відмітив конкуренцію між забудовниками як фактор зменшення цін на житло. Забудовники можуть знижувати ціни для залучення покупців та стимулювання продажів.

Крім того, впливають і сезонні фактори. Літні місяці традиційно менш активні на ринку нерухомості, що також може сприяти тимчасовому зниженню цін.

"Падіння цін є показником певної корекції ринку після періоду стабільного зростання. Важливо зазначити, що попит на новобудови без ремонту або будинки, ще не введені в експлуатацію, майже відсутній. Покупці у пріоритеті обирають нерухомість з ремонтом або у житловому стані, тому забудовники змушені знижувати ціни, щоб залучити покупців", – пояснив експерт.

Згідно даними порталу M2bomber, у Києві за останній місяць впала середня вартість квадратного метра в новобудовах на 14,31%. Якщо в травні квадратний метр коштував 58 700 грн, то в червні аналогічна площа у новобудові вартує 50 300 гривень.

Зазначається, що при цьому за півроку квадратний метр у новому житлі виріс в ціні майже на 8 тис. грн, що становить 18,77%. Найбільш поширена ціна за квадратний метр в новобудовах становить 20 800 грн. Кількість оголошень з такою ціною становить 8,3%. Також найчастіше зустрічаються ціни: 23 400 грн – 7,2%; 36 400 грн – 6,7%; 26 000 грн – 5,7%; 18 200 грн – 4,3%.

Ціни по районах Києва

Найдорожчі квартири на первинному ринку продаються у Печерському, Шевченківському, Голосіївському та Оболонському районах. А найнижчі ціни за метр квадратний зафіксовано у Деснянському, Солом’янському та Дарницькому районах Києва.

Загалом вартість квадратного метра нового житла в різних районах Києва коливається від 40 050 грн до 108 800 грн. Найвищі ціни традиційно зафіксовано в Печерському районі – в середньому вони становлять 108 800 грн. Після нього йдуть:

  • Шевченківський район – 62 850 грн;
  • Голосіївський район – 51 750 грн;
  • Оболонський район – 50 175 грн;
  • Подільський район – 48 850 грн;
  • Святошинський район – 47 850 грн;
  • Солом'янський район – 40 850 грн;
  • Дніпровський район – 44 500 грн;
  • Дарницький район – 41 900 грн;
  • Деснянський район – 40 050 грн.

Ціни на вторинному ринку

В однокімнатних квартирах на вторинному ринку найбільш поширена ціна за квадратний метр становить 45 тис. грн, що складає 8,2% оголошень про продаж. Найдешевшим є варіант пошуку квартири за ціною квадратного метра в 15 тис. грн. Таких оголошень лише 0,1%.

Тенденції ринку нерухомості

Нагадаємо, що за словами керівника розвитку продуктів DIM.RIA Віталія Поберезького, покупці з обережністю відносяться до питання вибору житла. Вони не поспішають з покупкою та очікують на найкращі цінові пропозиції. Оскільки на купівельну спроможність українців і, відповідно, ритм відновлення ринку дуже впливають зовнішні фактори.

За даними засновника та CEO-девелопера Sensar Development Марка Марченко, наразі увага клієнтів на первинному та вторинному ринках сконцентровані на вже готових квартирах з ремонтом та меблями в сегменті "економ" та "комфорт". Така тенденція в більшій мірі обумовлена діючими державними програмами – "єОселя" та "єВідновлення,

За даними Мінекономіки, станом на кінець травня, квартири та будинки за програмою "єОселя" було придбано понад 4 тисячами українських родин.

У січні 2024 року в Києві найпомітніше зросла вартість оренди житла. Зокрема, найбільше подорожчали двокімнатні квартири. Примітно, що тоді у Львові однокімнатні квартири все ще лишалися дорожчими, ніж у Києві.

Вас також можуть зацікавити новини: