В ПАРЄ кажуть, що Україна зобов'язана запрошувати спостерігачів Асамблеї на вибори / фото Council of Europe/ Ellen Wuibaux

Президент Парламентської асамблеї ради Європи Ліліан Морі-Паск'є наголошує, що Україна зобов'язана запрошувати спостерігачів Асамблеї для моніторингу виборчих кампаній.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ПАРЄ.

Читайте такожНеприйнятно, щоби спостерігачі від країни-агресора оцінювали якість виборів – Парубій

Вона висловила жаль з приводу рішення Верховної Ради відкликати запрошення для спостерігачів від Асамблеї для здійснення моніторингу позачергових парламентських виборів 21 липня.

Морі-Паск'є відповіла на лист голови ВР Андрія Парубія і заявила, що Асамблея мала тривалу практику співпраці з Україною у спостереженні за виборами починаючи з 1994 року, що створило можливість "суттєво покращити" нормативно-правову базу і виборчі практики в Україні.

"Я маю звернути увагу, що Україна як член Ради Європи перебуває під процедурою моніторингу Асамблеї і має зобов'язання запрошувати Асамблею спостерігати за президентськими і парламентськими виборами", - наголосила Морі-Паск'є

Також вона висловила готовність обговорити і покращити відносини між Асамблеєю, Верховною Радою та делегацією ПАРЄ.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму.

У зв’язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії чимало членів ПАРЄ і політиків назвали шантажем.

25 червня ПАРЄ ухвалила резолюцію "Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень та голосування". Документ підтримали 118 парламентаріїв, проти були 62, 10 утрималися. У зв'язку з цим рішенням механізм запровадження санкцій, який в ПАРЄ діяв до цього, скасовано.

26 червня у ПАРЄ підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації Російської Федерації без запровадження жодних санкцій. “За” відповідну резолюцію проголосували 116 парламентаріїв, “проти” - 62, 15 “утрималися”.

Делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України у ПАРЄ вирішили достроково покинути літню сесію через повернення делегації Російської Федерації до асамблеї.

2 липня Парубій підписав листа до Морі-Паск’є про відкликання запрошення для міжнародних спостерігачів від ПАРЄ на позачергові парламентські вибори в Україні.