Брюссель. 8 грудня. УНІАН. Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та міжнародної інтеграції України Григорій НЕМИРЯ вважає, що Східне партнерство може створити нові можливості для країн, що хочуть приєднатися до ЄС.

Як передає власний кореспондент УНІАН Брюсселі, про це він заявив сьогодні українським журналістам.

“Ми вважаємо, що ця ініціатива і ця політика за умови відповідного інституційного і фінансового забезпечення створить нові можливості для тих країн-сусідів ЄС, які по-справжньому хочуть стати в майбутньому членами ЄС”, - сказав Г.НЕМИРЯ.

Відео дня

За словами українського віце-прем’єра, нова ініціатива дає можливість покращити інституційну спроможність України.

“Ахіллесовою п’ятою політики європейської інтеграції України була і багато в чому залишається недостатня інституційна спроможність. Коли є можливість, але інституції державні, якість кадрового забезпечення недостатні для того, щоб скористатися цими можливостями”, - зазначив Г.НЕМИРЯ.

Він додав, що в рамках Східного партнерства передбачається відповідна інституційна програма, яка дасть можливість на додаток до існуючих вже програм, таких як TWINNING і TAIEX суттєво поліпшити інституційну спроможність країни інтегруватися до ЄС.

Крім того, за словами віце-прем’єра, дуже важливими є наміри виділяти кошти на окремі регіони.

При цьому за словами Г.НЕМИРІ, Україна зацікавлена у здійсненні європейських програм, зокрема, в Криму, в старих промислових районах, таких, як Донбас, а також в секторальній підтримці, зокрема, сільського господарства.

Він також звернув увагу на те, що, хоча Східне партнерство і не передбачає членства в ЄС в майбутньому для країн – східних сусідів ЄС, однак в ній немає і нічого такого, щоб унеможливлювало таке членство в майбутньому.

Г.НЕМИРЯ зазначив, що поки пропозиції Єврокомісії обговорюватимуться в ЄС до наступного самміту Євросоюзу у березні 2009 року, є можливість внести певні корекції в цю політику на краще.

Як повідомляв УНІАН, 3 грудня Єврокомісія представила свої пропозиції щодо Східного партнерства – польсько-швецької ініціативи, представленої у травні цього року і схваленої на засіданні Європейської Ради (самміті голів держав та урядів країн-членів ЄС – УНІАН) у червні.

1 вересня цього року Європейська Рада на фоні російсько-грузинської війни закликала прискорити роботу над імплементацією ініціативи. Очікується, що на грудневому засіданні Європейської Ради лідери голів держав та урядів країн-членів ЄС обміняються думками щодо представлених пропозицій, а остаточне рішення схвалять вже у березні наступного року.

Східне партнерство має охопити 6 країн-сусідів ЄС: Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову, Україну, а також Білорусь за умови процесу демократизації країни.